A norvég válogatott fölényes, 13 gólos győzelmet aratott a brazil csapat felett a franciaországi férfi kézilabda-világbajnokság első keddi mérkőzésén. Simán nyertek a németek.

A skandináv csapatnak - mely ezzel a sikerrel biztosan továbbjutott a legjobb tizenhat közé - ez volt a harmadik győzelme egy vereség mellett, míg a dél-amerikaiak két győzelemmel és két vereséggel várják a folytatást.

Jól mennek az Eb-döntős norvégok Forrás: MTI/Kovács Tamás

A magyarokkal azonos csoportban szereplő német válogatott 14 góllal nyert Szaúd-Arábia ellen. Németország így továbbra is százszázalékos, míg a szaúdiak nyeretlenek. A magyar válogatott három forduló után egy győzelemmel és két vereséggel a csoport harmadik helyén áll.

Már jó néhány nyolcaddöntős ismert

A házigazda francia, valamint az izlandi válogatott is sima győzelmet aratott.A nap folyamán az A csoportban eldőlt, hogy a francia, a norvég, az orosz és a brazil csapat jut be a nyolcaddöntőbe, míg a lengyelek és a japánok nem lehetnek ott a 16 között.

A B csoportból Szlovénia és Spanyolország, a magyar csapatot is felvonultató C-ből Németország és Horvátország, míg a D-ből Dánia helye biztos már a nyolcaddöntőben.

Eredmények, csoportkör, 3. forduló:

A csoport (Nantes):
Franciaország-Oroszország 35-24 (16-11)
Norvégia-Brazília 39-26 (18-13)
Lengyelország-Japán 26-25 (9-11)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Franciaország 8 pont, 2. (már továbbjutott) Norvégia 6, 3. (már továbbjutott) Oroszország 4 (111-112), 4. (már továbbjutott) Brazília 4 (97-118), 5. Lengyelország 2, 6. Japán 0

B csoport (Metz):
Izland-Angola 33-19 (16-8)
Tunézia-Szlovénia 28-28 (13-15)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Szlovénia 7 pont/4 mérkőzés, 2. (már továbbjutott) Spanyolország 6/3, 3. Macedónia 4/3, 4. Izland 3/4, 4. Tunézia 2/4, 6. Angola 0/4

C csoport (Rouen)
Németország - Szaúd-Arábia 38-24 (21-13)
Az állás: 1. Németország 6 pont (100-61), 2. Horvátország 6 (90-76), 3. Magyarország 2 (85-87), 4. Fehéroroszország 2 (82-89), 5. Chile 2 (75-99), 6. Szaúd-Arábia 0

D csoport (Párizs):
Katar-Argentína 21-17 (9-2)
Az állás: 1. Dánia 6 pont, 2. Svédország 4 (93-60), 3. Katar 4 (73-61), 4. Egyiptom 4 (81-84), 5. Bahrein 0/3 (67-96), 6. Argentína 0 (56-89)