Nagyon elverték a Fradit a kézilabda BL-ben

Szucsánszki Zita (FTC) és Milanovic Litre (Győri Audi ETO KC), kézilabda
Budapest, 2015. május 7. A ferencvárosi Szucsánszki Zita (b) és Milanovic Litre az FTC-Rail Cargo Hungária - Győri Audi ETO KC női kézilabda bajnoki döntő első mérkőzésen a budapesti Elek Gyula Arénában 2015. május 7-én. MTI Fotó: Kovács Anikó
A Ferencváros nyolcgólos vereséget szenvedett Nagybányán a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének pénteki mérkőzésén.

Eredmény, női BL, középdöntő, 7. forduló, 1. csoport:
Baia Mare (román) - FTC-Rail Cargo Hungaria 32-24 (16-14)

A hazaiak már az első félidőben is eredményesebben támadtak és hatékonyabban védekeztek, de a magyar bajnoki címvédő csökkenteni tudta a - korábban ötgólos (15-10) - hátrányát, sőt a szünet után egy gólra felzárkózott (16-15). Ekkor Nerea Pena góljaival meccsben volt a Ferencváros, de a feltámadás nem tartott sokáig.

Szucsánszki Zita Forrás: MTI/Kovács Anikó

A folytatásban még nagyobb lendülettel kézilabdázott a nagybányai csapat, a Ferencváros játékosai ennek nem találták ellenszerét. Bizonyos időszakokban kimondottan csekély ellenállást fejtettek ki, így meglepően sima vereséget szenvedtek.

A mezőny legeredményesebb játékosa a romániai csapat francia légiósa, a 10 gólig jutó Allison Marie Pineau volt. Az FTC legjobbja, a spanyol Nerea Pena kilencszer talált a kapuba, de a többiek nem tudtak felzárkózni a spanyol irányítóhoz.

Az állás: 1. Rosztov Don 12 pont/6 mérkőzés, 2. FTC 9/7, 3. Larvik 6/6 (159-153), 4. Baia Mare 6/7 (185-182), 5. Fleury Loiret 4/6, 6. Thüringer HC 1/6