Kopitar mesterhármasával nyert a Kings

2014 NHL Stanley Cup Final - Game Five GettyImageRank1 Double Success Topics SPORT HORIZONTAL ICE HOCKEY Scoring Giving USA California City Of Los Angeles Winning Staples Center Los Angeles Kings National Hockey League Playoffs Game Five Stanley Cup Final
LOS ANGELES, CA - JUNE 13: Alec Martinez #27 of the Los Angeles Kings scores the game-winning goal in double overtime to give the Kings a 3-2 victory during Game Five of the 2014 Stanley Cup Final at Staples Center on June 13, 2014 in Los Angeles, California. Harry How/Getty Images/AFP
A Los Angeles Kings hosszabbítás után 5-4-re győzött a New York Rangers otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga pénteki játéknapján.

A vendégek az alapjátékidő letelte előtt fél perccel egyenlítettek a szlovén Anze Kopitar harmadik találatával, majd a hirtelen halálban Tanner Pearson ütött gólt a 2014-es Stanley Kupa-döntő ismétlésén.

A Los Angeles Kings hosszabbítás után 5-4-re győzött a New York Rangers otthonában Forrás: AFP/Harry How

A Kingsnél a sérült Jonathan Quick helyett a szlovák Peter Budaj állt a kapuban, aki 2014. április 4-e után először védett győztes NHL-találkozón. Honfitársa, Marian Gaborik - aki korábban éppen a Rangerst erősítette - az első harmadban térdsérülést szenvedett és nem folytatta az összecsapást. A New York-i együttesnek megszakadt a négy győzelemből álló sorozata.

Buffalo Sabres-Montreal Canadiens 6-4
Carolina Hurricanes-Pittsburgh Penguins 1-2, szétlövés után
New York Rangers-Los Angeles Kings 4-5, hosszabbítás után
Detroit Red Wings-Colorado Avalanche 2-3, szétlövés után
Florida Panthers-St.Louis Blues 3-5
Tampa Bay Lightning-Nashville Predators 4-3, hosszabbítás után
Arizona Coyotes-Calgary Flames 4-1