A Manchester United 2-1-re verte a Brightont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában, így továbbra is veretlen a csapat Ole Gunnar Solskjaer vezetésével, míg a listavezető Liverpool hátrányból fordítva nyert 4-3-ra a Crystal Palace ellen.

A Manchester United sorozatban hatodik PL-meccsét is megnyerte a norvég menedzserrel, Ole Gunnar Solskjaerrel, ezúttal a Brighton volt a szenvedő fél. Az MU a 27. percben jutott előnyhöz Paul Pogba büntetője után, majd a 42. minutumban Marcus Rashford is eredményes volt. Az angol támadó az elmúlt hat Premier League-meccsén már ötödik alkalommal volt eredményes.

Paul Pogba szép mozdulattal nem, de büntetőből eredményes volt Forrás: AFP/Oli Scarff

A második félidőt is a United irányította, de a lehetőségeit rendre elpuskázta, míg

a másik oldalon a 72. percben Pascal Gross nem hibázott, így nyílttá tette a mérkőzés utolsó harmadát.

Újabb gól azonban már nem esett, így a Manchester United tovább szárnyal a norvég menedzserrel, és újra nagy dolgokról álmodhat.

A Liverpool nem kezdte jól a meccset a Crystal Palace ellen,

a 34. percben Andros Townsend góljával a vendég együttes szerzett előnyt, amelyet a félidő végéig meg is tartott.

Jürgen Klopp fejmosása a szünetben azonban sikeres volt, előbb a 48. percben Mohamed Szalah egyenlített, majd öt perccel később Roberto Firmino találatával már a listavezetőnél volt az előny.

Szalah duplázott a Crystal Palace ellen Forrás: AFP/Paul Ellis

Azonban nem sokáig örülhetett a Klopp-csapat, James Tomkins fejese révén ugyanis a 65. percben jött az egyenlítés. Tíz perccel később viszont már újra a hazaiaknál volt az előny,

a hatalmas kapushibát Szalah használta ki közvetlen közelről,

majd Sadio Mané góljával már kétgólos volt az előny a 93. percben – ekkor már James Milner kiállítása miatt tíz emberrel játszott a Pool. A 95. minutumban Max Meyer még szépített, így ha nem is könnyen, de hozta a kötelezőt a listavezető Liverpool.

Premier League, 23. forduló
Wolverhampton Wanderers–Leicester City 4–3 (Diogo Jota 4., 64., 93., R. Bennett 13., ill. Gray 47., Coady 51. – öngól, W. Morgan 87.)
AFC Bournemouth–West Ham United 2–0 (Wilson 53., King 91.)
Liverpool–Crystal Palace 4–3 (Szalah 46., 75., Firmino 53., Mané 93., ill. Townsend 34., Tomkins 65., Meyer 95.)
Manchester United–Brighton & Hove Albion 2–1 (Pogba 27. – 11-esből, Rashford 42., ill. Gros 72.)
Newcastle United–Cardiff City 3–0 (Schär 24., 63., A. Pérez 93.)
Southampton–Everton 2–1 (Ward-Prowse 50., Digne 64. – öngól, ill. Sigurdsson 91.)
Watford–Burnley 0–0