Klopp csodacseréje nyerte meg a ManUnited elleni rangadót

fbl Horizontal
Liverpool's Swiss midfielder Xherdan Shaqiri celebrates after scoring their second goal during the English Premier League football match between Liverpool and Manchester United at Anfield in Liverpool, north west England on December 16, 2018. (Photo by Paul ELLIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Liverpool hazai pályán 3-1-re győzött a Manchester United ellen a Premier League 17. fordulójának rangadóján.

A Liverpool nagyon megnyomta a meccs elejét, már az első negyedóra végén 7-1 volt a kapuralövési mutató, de ekkor még megúszta a saját térfelére mélyen visszahúzódó United. A 24. percben aztán Fabinho adott remek mélységi passzt Manénak, aki mellel átvette a labdát, majd De Gea lábai között a kapuba lőtt (1-0).

Shaqiri a becserélése után tíz perc alatt két gólt lőtt Forrás: AFP/Paul Ellis

A folytatásban is inkább a Liverpoolnak voltak lehetőségei, a Unitednak viszont csak egyszer kellett eljutnia az ellenfél kapujáig, azonnal egyenlített is: a 33. percben Alisson nem tudott megfogni egy beadást, a labda pont Lingard elé pattant ki, aki közvetlen közelről nem hibázta el a ziccert (1-1).

A második félidőben csak még brutálisabb lett a hazai fölény, a Liverpool 70 százalék fölött birtokolta a labdát, sorra rúgta a szögleteket, és amint a tizenhatos közelébe ért, lőtt. Sokat elmond a liverpooliak játékáról, hogy még a két középső védőnek, Van Dijknak és Lovrennek is volt próbálkozása.

A 73. percig bírta a nyomást a United, ekkor a három perccel korábban csereként beállt Shaqiri lőtt gólt, majd hét perccel később még egyet (mindkettő megpattant), így a Liverpool végül magabiztos győzelmet aratott. (Megj.: a Liverpool 36 lövésnél állt meg).

17 forduló után Jürgen Klopp csapata még mindig veretlen, és jelenleg vezeti a Premier League tabelláját. A United hatodik, de a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik hely már 11 pontra van.