A Hertha Berlin a fiatal balhátvéd, Maximilian Mittelstädt első Bundesliga-góljával sokáig vezetett, de Mario Gomez kétszer villant, fordított a Stuttgart a Hertha ellen.

Dárdai csapata két győzelemmel a háta mögött érkezett Stuttgartba, és végül nem tudta elviselni az esélyesség terhét a forduló előtt kieső helyen álló Vfb otthonában.

Dárdai Pál egyébként próbálta motiválni a játékosokat, ugyanis ebédmeghívást ajánlott fel, ha a három utolsó bajnokiján hét pontot szerez csapata.

Pedig jól indult a Stuttgart elleni meccs Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Daniel Maurer

A berliniek az első félidőben megszerezték a vezetést, egy szép összjáték után a 21 éves Maximillian Mittelstädt talált be, neki ez volt az első bajnoki gólja a Bundesligában.

Sokáig úgy tűnt, a Hertha behúzza a meccset, de a Stuttgart az első kaput eltaláló lövésével, pontosabban fejesével egyenlített, Mario Gomez volt a gólszerző. A korábbi német válogatott támadó egy 682 perces gólnélküli periódust zárt le.

A bekapott gól után összeroppant a Hertha, Gomez másodszor is betalált, megszerezve a Stuttgart mezében 100. gólját.

A Hertha legutóbb majdnem öt éve nyert bajnokit Stuttgartban, Dárdai csapata visszacsúszott a hetedik helyre.

A Bayern a Hannover otthonában lépett pályára, a rekordbajnok pedig nagyon simán, 4-0-ra nyert.

Az Ajax ellen brutális rúgást bemutató Thomas Müller 300. Bundesliga-meccsén lépett pályára.

A Bayern már 62 másodperc után vezetett Kimmich góljával, majd Alaba, Gnabry és Lewandowski is betalált. A Bayern zsinórban három bajnokit nyert.

A magyar válogatott csatárt, Szalai Ádámot is foglalkoztató Hoffenheim a második helyen álló Borussia Mönchengladbachot fogadta, Szalai a 63. percben állt be, de gól nem született a meccsen. Az ágyéksérülése miatt hosszabb ideig harcképtelen Sallai Roland csapata, a Freiburg az utolsó Düsseldorf otthonában kapott ki 2-0-ra.

Hoffenheim–Borussia Mönchengladbach 0–0
VfB Stuttgart–Hertha BSC 2–1 (Mario Gomez 64., 76., ill. Mittelstädt 38.)
Augsburg–Schalke 1–1 (Gregoritsch 13., ill. Caliguri 53.)
Hannover–Bayern München 0–4 (Kimmich 2., Alaba 29., Gnabry 53., Lewandowski 62.)
Fortuna Düsseldorf–Freiburg 2–0 (Ayhan 55., 79.)