Történelmi vereséget szenvedett a Real Madrid a BL-ben

Real Madrid v CSKA Moscow - UEFA Champions League Group G Real Madrid PFC CSKA Moskva Futbol Soccer Calcio Deporte SPORT UEFA Champions League CHAMPIONS LEAGUE UEFA Liga de Campeones Mario Fernandes Fedor Chalov Arnor Sigurdsson Federico Valverde GOAL
Real Madrid Federico Valverde and PFC CSKA Moskva Arnor Sigurdsson, Mario Fernandes and Fedor Chalov celebrating a goal during UEFA Champions League match between Real Madrid and PFC CSKA Moskva at Santiago Bernabeu Stadium in Madrid, Spain. December 12, 2018. (Photo by Peter Sabok/COOLMedia/NurPhoto)
A Real Madrid hazai pályán szenvedett háromgólos vereséget az orosz CSZKA Moszkvától, míg az AS Roma a Viktoria Plzen otthonában szenvedett vereséget. Ettől függetlenül a spanyol és az olasz csapat is készülhet a februári nyolcaddöntőkre.

Az öt forduló után a G-csoportot tulajdonképpen megnyerő Real Madrid a lehető legtartalékosabb összeállításban lépett pályára a CSZKA ellen, de ezzel együtt is meglepő volt a mérkőzés alakulása.

Cserék

Az orosz csapat fél óra elteltével megszerezte a vezetést, majd percekkel később meg is duplázta az előnyét. A szünetben Solari Benzema helyére beküldte Gareth Bale-t, majd kisvártatva Toni Kroos is pályára lépett, mégis a moszkvaiak szereztek újabb gólt.

A 0-3 pedig azt jelenti, hogy a Real Madrid története legsúlyosabb hazai vereségét szenvedte el az európai kupaporondon.

A kvartett második helyét magának már bebiztosító AS Roma sem erőltette meg magát Plzenben. Az első cseh gólra még adtak választ az olaszok, a másodikra viszont már nem.

A történethez hozzá tartozik viszont, hogy az 57. percben elmaradt egy büntető a Roma javára.

A CSZKA így viszont hiába aratott történelmi győzelmet, a csehek sikere azt jelenti, hogy a Plzen folytathatja az Európa-ligában.