A Liverpool hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Napolit, így a Belgrádban a Crvena zvezdát megverő Paris Saint-Germain mögött továbbjutott a Bajnokok Ligája halálcsoportjából. A Tottenham 1-1-es döntetlent játszott a Barcelona tartalékjai ellen, és így ott van Európa legjobb 16 csapata között, mivel az Inter nem tudta legyőzni a PSV Eindhovent.

A Liverpoolnak mindenképp nyernie kellett a BL-ben eddig még veretlen Napoli ellen a továbbjutáshoz. Az olaszoknak már az iksz is elég lett volna, ehhez képest Carlo Ancelotti a meccs előtt határozottan kijelentette, hogy a győzelemre fognak játszani az Anfield Roadon.

Szalah parádés góljával szerzett vezetést a Liverpool Forrás: AFP/Paul Ellis

Ennek megfelelően bátran kezdett a Napoli, amely fennmaradt a Liverpool térfelén, és gyors, rövipasszos játékkal próbálta zavarba hozni a védelmet. A nyolcadik percben Hamsíkra jött ki egy figura, a szlovák zavartalanul lőtt a tizenhatos vonaláról, de a labda elkerülte a kaput. Egy percre rá veszélyeztetett a Liverpool is: egy jobb oldali beadást Milner fejelt alig fölé.

Ezután kicsit leült a meccs, főleg mezőnyjáték folyt. A félidő második felére pörgették fel jobban a játékot a hazaiak, akik a 34. percben meg is szerezték a vezetést: Szalah egy az egyben megverte Koulibalyt, majd éles szögből Ospina lábai között a kapuba lőtt.

A második félidő elejét megnyomta a Liverpool, és akár a második gólt is meglőhette volna, de Szalah 12 méterről a bal kapufa külső élére gurított. A hátrány ellenére a Napoli nem kezdett el fejetlenül rohanni, helyette a Liverpool hibáira várt, és a kontralehetőségekre.

Komoly gólszerzési lehetőséget viszont nem tudott kidolgozni, nem úgy a Liverpool: Ospinának előbb Szalah emelésénél kellett nagyot nyújtózkodnia, majd Mané ziccerébe belevetődnie. A Napolinak a 79. percben adódott a legnagyobb lehetősége az egyenlítésre, amikor egy bal oldali lapos beadásra Callejón érkezett a hossz oldalon, de a spanyolt annyira meglepte, hogy eljutott hozzá a labda, hogy csúnyán fölé lőtt.

Neymarék csoportelsőként jutottak tovább Forrás: AFP/Franck Fife

A 87. percben Szalah hozta kihagyhatatlan helyzetbe hozta Manét, ő azonban hét méterről - teljes magányában - sem tudott kaput találni. Az oldalhálóba lőtt. A 92. percben Milik az Európa Ligába küldhette volt a Liverpoolt, de ajtó-ablak helyzetben belerúgta a labdát Alisson kapusba.

Győzelmével a Liverpool csoportmásodikként jutott a legjobb 16 közé a PSG mögött, amely 4-1-re verte a Crvena zvezdát Belgrádban. A párizsiaknál Cavani, Neymar, Marquinhos és Mbappé talált be. Az utolsó forduló előtt még vezető Napoli az Európa Ligában folytatja tavasztól.

A meccs összefoglalója itt.

A B csoportban a már biztos csoportelső Barcelona tartalékcsapattal lépett pályára az életben maradásért küzdő Tottenham ellen, de Dembélé remek szólógóljával így is hamar megszerezte a vezetést. A Tottenham csak a második félidőben tudta nyomás alá helyezni a Barcelona kapuját, amelyben Cillessen parádézott, egészen a 85. percig, amikor Lucas góljával egyenlítettek az angolok.

Mivel az Inter hazai pályán nem tudta megoldani a házifeladatot, azaz, hogy legyőzze a PSV Eindhovent, a Barcelona mögött a Tottenham jutott tovább.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:
A csoport:
AS Monaco (francia)-Borussia Dortmund (német) 0-2 (0-1)
-------------------------------------------------------
gól: Guerreiro (15., 88.)

FC Bruges (belga)-Atlético Madrid (spanyol) 0-0
-----------------------------------------------
A csoport végeredménye: 1. Borussia Dortmund 13 pont, 2. Atlético Madrid 13, 3. FC Bruges 6, 4. AS Monaco 1
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.

B csoport:
Internazionale (olasz)-PSV Eindhoven (holland) 1-1 (0-1)
--------------------------------------------------------
gól: Icardi (73.), illetve Lozano (13.)

FC Barcelona (spanyol)-Tottenham Hotspur (angol) 1-1 (1-0)
----------------------------------------------------------
gól: Dembele (7.), illetve Lucas (85.)
A csoport végeredménye: 1. FC Barcelona 14 pont, 2. Tottenham Hotspur 8, 3. Internazionale 8, 4. PSV Eindhoven 2

C csoport:
Crvena zvezda (szerb) - Paris Saint-Germain (francia) 1-4 (0-2)
---------------------------------------------------------------
gól: Goblejic (56.), illetve Cavani (10.), Neymar (40.), Marquinhos (74.), Mbappe (92.)

FC Liverpool (angol)-SSC Napoli (olasz) 1-0 (1-0)
-------------------------------------------------
gól: Szalah (34.)
A csoport végeredménye: 1. Paris Saint-Germain 11, 2. FC Liverpool 9 (9-7), 3. SSC Napoli 9 (7-5), 4. Crvena zvezda 4

D csoport:
Schalke 04 (német)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 1-0 (0-0)
------------------------------------------------------
gól: Schopf (91.)

Galatasaray (török)-FC Porto (portugál) 2-3 (1-2)
gól: Feguli (45+1.), Derdiyok (65.), illetve Felipe (17.), Marega (42., 11-esből), Sergio Oliveira (57.)
A csoport végeredménye: 1. FC Porto 16 pont, 2. Schalke 04 11, 3. Galatasaray 4,, 4. Lokomotiv Moszkva 3

A csoportok első két helyezettjei a nyolcaddöntőbe kerültek, a harmadikok pedig az Európa Ligában folytathatják szereplésüket.