Az Európa-liga csoportküzdelmeinek csütörtöki nyitányán az Arsenal hazai pályán 4-2-re verte az ukrán Vorszkla Poltavát, az AC Milan ha nehezen is, de idegenben 1-0-ra nyert a luxemburgi meglepetéscsapat, a Dudelange ellen, míg az RB Leipzig Gulácsi Péter nélkül kétgólos hártányból még felállt, de végül kikapott a RB Salzburgtól (2-3) a 21 órakor kezdődő összecsapásokon.

Nem lehet azt mondani, hogy az Arsenal óriási rohamokkal kezdte volna a mérkőzést, sőt, először a londoni csapatban debütáló Bernd Lenónak kellett védenie a mérkőzésen. Sokat elmond a találkozóról, hogy a félidő feléhez érkezve ez volt az egyetlen kaput találó lövés. A 28. percben Alex Iwobi tekerése nem sokkal ment kapu fölé, de ekkor sem kellett védenie Bogdan Shustnak.

Magabiztos játékkal, de minimális különbséggel nyert a Chelsea

A Bajnokok Ligája után csütörtökön az Európa-liga csoportküzdelmei is elkezdődtek. A koraesti mérkőzéseken a Vidi csoportjában szereplő Chelsea favorithoz méltó, magabiztos játékkal, ám minimális, 1-0-s különbséggel verte a görög PAOK-ot, míg a magyar vonatkozású rangadón Kádár és a Dinamo Kijev 2-2-re végzett a Kleinheislerrel felálló Asztana ellen.

A 31. percben pedig nem tudott közbeavatkoznia a kapus: először sikerült felgyorsítania a játékot az Arsenalnak, egyból gól is lett a vége.

Iwobi szépen szolgálta ki Pierre-Emerick Aubameyangot, aki okosan lőtt a jobb alsóba.

A folytatásban sem sokat változott a játék képe, az Arsenal nem égett száz százalékon, míg az ukrán csapat inkább a biztonságos védekezésre épített hátrányban is.

Aubameyang azért a 45. percben még villant egyet, de a bal kapufát találta el,

majd Henrikh Mkhitaryan lövését védte a kapus.

Pierre-Emerick Aubameyang gólt lőtt a Vorszkla ellen Forrás: AFP/Ian Kington

A második félidő előbb egy Mkhitaryan helyzettel kezdődött, majd Danny Welbeck góllal folytatódott.

Az angol támadó épp Mkhitaryan szép tekerése után fejelt közelről a kapuba,

így már a 48. percben lezárta a legfontosabb kérdéseket.

Welbeck egy perccel később meglőhette volna a második gólját is, de bevetődve kapu mellé lőtt 4 méterről, majd Aubameyang is elrontott egy ziccert. Az ukránok játéka ekkorra már teljesen szétesett, így nem volt csoda, hogy az 56. percben érkezett a harmadik Arsenal-gól,

Aubameyang szép tekeréssel vette be Shust kapuját.

A harmadik találatot követően az Arsenal is visszavett a tempóból, így a Vorszkla is eljutott egy-két lövésig. Ám szépítenie nem sikerült, sőt a csereként beálló

Mesut Özil közelről megszerezte az Arsenal negyedik találatát Stephan Lichtsteiner gólpasszából.

A 77. percben Volodymyr Chesnakov Lichtsteiner hibája után gondoskodott arról, hogy legalább a szépító gól meglegyen:

az ukrán játékos 15 méterről lőtte ki a jobb felső sarkot.

A gólözönnek itt még nem volt vége, az utolsó másodpercekben

Vyacheslav Sharpar is betalált,

de így is nyert az Arsenal.

Szenvedett a Milan

A Milan sokáig gólnélküli döntetlenre állt a luxemburgi Dudelange otthonában, de az 59. percben, ha egy kis szerencsével is, de

Gonzalo Higuaín megtörte a jeget és megszerezte a vezetést

az olasz együttesnek.

Mivel újabb gól nem esett, így nyert a Gennaro Gattuso csapata, de erre a teljesítményre aligha lehet büszke.

Kikaptak Gulácsiék

A magyar válogatott Gulácsi Péter a cserepadról figyelte, ahogy az osztrák RB Salzburg a német testvércsapata, az RB Leipzig ellen a félidőre kétgólos előnyre tett szert. A lipcseiek a 70. percben Konrad Laimer révén még szépíteni tudtak, majd a 82. percben Yussuf Poulsen is betalált, de a meglepetés így sem maradt el: a 89. percben ugyanis Fredrik Gulbrandsen állította be a 2-3-as végeredményt.

Európa-liga, csoportkör, 1. forduló:
A csoport:
Ludogorec (bolgár)-Bayer Leverkusen (német) 2-3 (2-1)
AEK Larnaca (ciprusi)-Zürich (svájci) 0-1 (0-0)
B csoport:
Celtic Glasgow (skót)-Rosenborg (norvég) 1-0 (0-0)
Leipzig (német)-Salzburg (osztrák) 2-3 (0-2)
C csoport:
Slavia Praha (cseh)-Girondins Bordeaux (francia) 1-0 (1-0)
FC Köbenhavn (dán)-Zenit (orosz) 1-1 (0-1)
D csoport:
Dinamo Zagreb (horvát)-Fenerbahce (török) 4-1 (2-0)
Spartak Trnava (szlovák)-RSC Anderlecht (belga) 1-0 (0-0)
E csoport:
Arsenal (angol)-Vorszkla (ukrán) 4-2 (1-0)
Sporting Lisboa (portugál)-Qarabag (azeri) 2-0 (0-0)
F csoport:
Olimpiakosz Pireusz (görög)-Real Betis (spanyol) 0-0
Dudelange (luxemburgi)-AC Milan (olasz) 0-1 (0-0)

Vereséggel kezdett a Vidi az Európa Ligában

A Vidi a Ferencváros stadionjában, a fehérorosz BATE ellen kezdte meg az Európa Liga csoportkörének küzdelmeit. A Vidi nem játszott rosszul, de gólt nem sikerült szereznie, miközben a BATE kíméletlenül kihasználta a védelem megingásait és két góllal döntötte el a három pont sorsát. Az L csoport másik meccsén a Chelsea a görög PAOK otthonában tudott nyerni.