Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) első fordulójának vasárnapi esti rangadóján a nyáron alaposan megerősített Internazionale meglepetésre 1-0-s vereséget szenvedett a Sassuolo otthonában, míg a Spal ellen hazai pályán botló (0-1) Bolognába csereként állt be Nagy Ádám, akit a hajrában kiállított a játékvezető.

Az Internazionale már az első fordulóban lépéskényszerben volt, mivel a legnagyobb riválisok – Juventus, Napoli, AS Roma – hozták a maguk meccsét. Ennek ellenére a Sassuolo kezdte jobban a találkozót, Luciano Spalletti csapata nem igazán találta a saját játékát. Így nem is volt meglepő, hogy

a 27. percben Domenico Berardi tizenegyesével előnyhöz jutott a hazai együttes.

A kapott gól után sem tudott váltani a Juventus egyik legnagyobb riválisának kikiáltott Inter, igaz, a Sassuolo sem tudta növelni az előnyét. Bár a második játékrészben az Inter előtt is adódtak lehetőségek, a sztárcsapat sokkal lassabban játszott, mint az ellenfele, amely főleg Kevin-Prince Boateng és Berardi révén akár növelhette is volna az előnyét.

Domenico Berardi gólt lőtt az Internek Forrás: AFP/Vincenzo Pinto

Bár az utolsó tíz percben ment előre becsülettel az Inter, és a lehetőségei is megvoltak az egyenlítésre, későn ébredt és pont nélkül távozott. Az elmúlt hét meccsükből ötöt a Sassuolo nyert meg.

A Bologna a Spal együttesét fogadta az első körben, a kezdőcsapatban viszont nem volt ott Nagy Ádám, így a kispadról nézhette, ahogy az első 45 percben nem bírnak egymással a csapatok. A második játékrészben, egészen pontosan

az 56. percben Erick Pulgar helyén lehetőséget kapott a magyar válogatott középpályás is.

Azonban nem Nagy Ádám lett a főszereplő, már ami a gólszerzést illeti, hanem a szlovén Jasmin Kurtic, aki a 71. percben volt elképesztő bombából volt eredményes, a találatával pedig nyerni tudott a Spal Bolognában. Sőt, a magyar játékost

a 90. percben a második sárga lapja után ki is állította a játékvezető.

Ami a további mérkőzéseket illeti, az Empoli 2-0-ra verte a Cagliarit, míg a Parma kétgólos előnyt leadva 2-2-es döntetlent játszott az Udinésével.