A ManUnited csak csúfolta a focit, de a célját elérte

Horizontal
Manchester United's English defender Chris Smalling (L) vies with Sevilla's Colombian forward Luis Muriel during the UEFA Champions League round of 16 first leg football match Sevilla FC against Manchester United at the Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Sevilla on February 21, 2018. / AFP PHOTO / JORGE GUERRERO
A Sevilla minden tekintetben a Manchester United fölé nőtt a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első meccsén, de így is csak 0–0-s döntetlent ért el. A Sahtar Donyeck hátrányból fordítva 2–1-re győzött a Roma ellen.

A csapatok összeállításakor Montella és Mourinho is húzott egy-egy váratlant: a Sevillából az eddig 13 BL-meccsen tíz gólt szerző Ben Yedder, a Unitedből Pogba maradt ki. A francia középpályás kispadra ültetése azért is volt érdekes, mert utoljára 2014 áprilisában fordult elő, hogy nem kezdett európai kupameccsen. Más kérdés, hogy Herrera sérülése miatt már a 16. percben becserélte őt Mourinho.

A két kezdőcsapat:

Az első negyedóra után azt gondolhattuk, hogy a keddi Chelsea–Barcelonát látjuk viszont. Mourinho megint nem vállalt semmiféle kockázatot, a United tíz emberrel védekezett a saját térfelén, egyedül Lukaku maradt fent zavarni a labdajáratást. A betömörülő védelmet még a gyors, rövidpasszos focira szakosodott Sevilla sem tudta feltörni, így jöttek a távoli próbálkozások:

rövid időn belül Murielnek, Banegának és Correának is volt egy-egy lövése.

A United csak szenvedett Forrás: AFP/Jorge Guerrero

Aztán Mourinho is belátta, hogy ez így ciki, a United egyre gyakrabban jött előre, ezzel viszont területe lett a Sevilla támadóinak. Az első félidő végére állandósult a hazai nyomás,

és csak De Geán múlt, hogy nem lett közte legalább kettő: N'Zonzi és Muriel fejesénél is bravúrral kellett védenie.

De Gea bravúrja:

A második félidőre sem változott semmit a meccs. A Sevilla ment előre, kereste a rést, kombinált, lőtt, de a gól nem jött össze. Vagy mert nem senki nem talált kaput, vagy mert senki nem merte eltalálni. Mert minek? De Gea úgyis fogja.

Az angoloknak tökéletes volt a 0–0, legszívesebben már a félpályát se lépték volna át az utolsó 20 percben,

és ezen az sem változtatott, hogy az egész meccsen fantomemberként funkcionáló Alexis helyett Mourinho behozta Rashfordot. A 83. percben Lukaku gólt rúgott, de kezezés miatt nem adták meg, így maradt a gól nélküli döntetlen.

Csak néhány statisztikai adat így a végére, szemléltetve, hogy ki mit akart a meccstől: kapura lövés 25–6, labdabirtoklás 57–43, szöglet 12–4.

Cserék

A szerdai játéknap másik találkozóján az ukrán bajnoki címvédő Sahtar Donyeck az olasz AS Romát fogadta Harkivban, ahol a pályamunkások szépen letakarították a havat a pályáról, így semmi akadálya nem volt, hogy kiváló mérkőzést lássanak a nézők. A találkozó elején hatalmas lehetőséget hagyott ki az AS Roma,

Edin Dzeko már ünnepelni kezdett a fejese után, de Andrij Pyatov hatalmas bravúrral hárítani tudott.

Nem sokkal később Federico Fazio jól eltalált lövését blokkolták a védők, így az ukránoknak gyorsan fel kellett ébredniük, ha nem akartak gyorsan hátrányba kerülni otthon.

Esnek-kelnek a játékosok a Sahtar-Roma meccsen Forrás: AFP/Genya Savilov

Bár az ukránok tudtak váltani, az újabb nagy lehetőség mégis a Roma előtt adódott, de a 20. percben előbb Kostas Manolas fejjel hibázott jó helyzetbe, majd Dzeko gurított a kapus kezébe 15 méterről senkitől sem zavartatva. Az első játékrész második fele már sokkal kiegyenlítettebb játékot hozott, inkább a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, a kapuk nem forogtak veszélyben. Ennek ellenére mégis megtört a jég, a 41. percben Dzeko szép kiugratása után

az elmúlt hetekben egészen elképesztő formában játszó török fiatal, Cengiz Ünder volt eredményes.

A hátralévő idő pedig szép csendben lepörgött – Sergey Kryvtsov sérülése miatt állt is a játék, a védőt hordágyon kellett levinni rossz földre érkezés után –, így a félidőre egygólos hátrányba került a Sahtar.

A második felvonás elején a Sahtar gyors lövéssel jelezte, nem adja könnyen a bőrét, de Facundo Ferreyra próbálkozása után azért nem izzadt meg Alisson.

Az 52. percben gyors hazai kontra végén Ferreyra már nem hibázott, szép cselt követően talált a római kapuba, így gyorsan egyenlíteni tudott a donyecki együttes.

Három perccel később Marlos akár a vezetést is megszerezethette volna a Sahtarnak, ám 10 méterről hatalmas ziccerben Alissonba lőtte a labdát. Az ukránok pedig megérezték, akár a győzelem is meglehet, sorra dolgozták ki a helyzeteket, a Roma csak a kontrákra tudott építeni, nem sokat birtokolta a labdát. Ám Alisson kiválóan védett, a 63. percben Taison sem hitte el a lövése után, mekkorát.

Ha valaki nem tudná, az ukrán szurkolók segítenek: ez itt a Sahtar Donyeck otthona Forrás: AFP/Genya Savilov

A 71. percben Fred káprázatos szabadrúgása után már a brazil válogatott kapus is tehetetlen volt, a labda a kapufa segítségével kötött ki a vendég csapat kapujába, így a Sahtar megfordította az összecsapást. Az összecsapás utolsó felében a Roma képtelen volt nyomás alá helyezni az ukrán kaput, sőt, a lehetőségek a hazai csapat előtt adódtak,

a 92. percben Ferreyra még kihagyta a kihagyhatatlant, de újabb gól már nem esett.

A Sahtar tehát egygólos hátrányból fordítva tudott 2-1-re nyerni az AS Roma ellen, de a párharc teljesen nyitott, a vesztes olasz együttesnek pedig ha nem is aranyat, de sokat érhet az idegenben lőtt gól a visszavágón.