A Chelsea csapatát alaposan meglepte a Leicester City, de végül egy kiállítás megpecsételte a vendégek sorsát, maradt a 0-0.

Az első félidőben meglepetésre a Leicester City birtokolta többet a labdát a Stamford Bridge-en a Chelsea ellen, ráadásul a vendégek 12 alkalommal próbálkoztak kapura lövéssel. Ennyiszer egyetlen csapat sem lőtt kapura a Chelsea pályáján egy félidő alatt a 2003-04-es idény óta.

Az első félidőben Antonio Conténak le kellett cserélnie Gary Cahillt, akinek a helyére Andreas Christensen érkezett. A Chelsea oldaláról Cesc Fabregas lövése volt a legnagyobb helyzet, de Kasper Schmeichel kitolta a léc alá tartó labdát.

A Chelsea nem tudott ma felpörögni Forrás: AFP/Glyn Kirk

A második félidőre sem változott sokat a játék képe, Mahrez megpattanó lövése után csak a szerencse mentette meg a Chelsea-t, majd Conte is érezte, hogy ez így nem mehet tovább és Hazard, valamint Fabregas helyére beküldte Pedrót és Williant.

A londoni csapat kicst magasabb tempóra kapcsolt, a 68. percben pedig megfogyatkozott a Leicester, Chilwell gyűjtött be öt perc alatt két sárga lapot.

Tíz ember ellen sem tudott komoly helyzetet kialakítani Conte csapata, valami nagyon nem stimmelt ma a Chelsea-vel, végül maradt a 0-0, a Manchester United így egy meccsel kevesebbet játszva is a Chelsea előtt maradt a második helyen.

Ez volt zsinórban a harmadik gólnélküli meccse a Chelsea-nek, története során először.

Crystal Palace–Burnley 1–0 (Sako 21.)
Huddersfield Town–West Ham United 1–4 (Lolley 40., ill. Noble 25., Arnautovic 46., Lanzini 56., 61.)
Newcastle United–Swansea City 1–1 (Joselu 68., ill. J. Ayew 60.)
Watford–Southampton 2–2 (Gray 58., Doucouré 90., ill. Ward-Prowse 20., 44.)
West Bromwich Albion–Brighton & Hove Albion 2–0 (Evans 4., Dawson 55.)