A Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában a Real Madrid 1-1-s döntetlent játszott a Tottenhammel a H csoport rangadóján, míg a Liverpool Roberto Firmino és Mohamed Salah vezérletével hét gólt lőtt a Maribor otthonában, és megszerezte első győzelmét a BL idei szezonjában.

Zinédine Zidane a BL-ben megszokott 4-3-1-2-vel állt fel, a madridi karrierje alatt tizennyolcadszor megsérült Gareth Bale helyett Isco kezdett, aki Graham Hunter, az ESPN spanyol szakírója szerint

jelenleg a világ öt legjobb játékosa között van.

A beteg Dani Carvajalt a 18 éves Achraf Hakimi pótolta a jobbhátvéd poszton.

A Tottenhamnél a három meccsre eltiltott Dele Alli volt a legnagyobb hiányzó, helyette Fernando Llorente került be.

„A csoportkör döntője" – így vezette fel Zidane a meccset, amelyet Cristiano Ronaldo és Harry Kane párharcaként harangoztak be. A portugál akár már az ötödik percben gólt rúghatott volna, de a fejese kijött a kapufáról – az ismétlést Karim Benzema tíz méterről az üres kapu mellé lőtte.

A Tottenham eddig 46 százalékban birtokolta a labdát a BL-ben (a bajnokságban 61), és most is magára húzta ellenfelét: labda nélkül 5-3-2-t játszott, de ezzel nagyon távol került a Real kapujától.

A kontrákat viszont gyorsan végigvitte a rendezetlen hazai védelem ellen,

és a 28. percben egy ilyen után meg is szerezte a vezetést: Serge Aurier beadásába Raphaël Varane lépett bele rosszul.

A bekapott gól után volt helyzete Iscónak és Benzemának is, végül Ronaldónak sikerült egyenlítenie tizenegyesből a 43. percben.

A portugál a legutóbbi 15 lövéséből 12 gólt szerzett a BL-ben.

A második félidő elejét megnyomta a Real, Benzema közeli fejesénél Hugo Llorisnak kellett reflexmozdulattal védenie. A madridiak az első három hazai bajnokijukon nem tudtak nyerni (vs Levante 1–1, vs Valencia 2–2, vs Betis 0–1), pedig összesen 80-szor lőttek kapura.

– kereste a magyarázatot Zidane.

Ronaldónak nem ment akcióból Forrás: AFP/Gabriel Bouys

A Tottenham ellen ugyanez volt a probléma: próbálkozott a Real (Ronaldo), de vagy nem talált kaput, vagy Lloris védett. A kihagyott helyzetekre rá is fizethetett volna a csapat, a túloldalt viszont

Kane elrontotta a ziccert, Christian Eriksen pedig csak az oldalhálót találta el.

A döntetlennel lépéselőnybe került a Tottenham, hiszen a következő fordulóban hazai pályán (Wembley-ben) fogadja a Realt. A továbbjutás valószínűleg már mindkét csapatnak megvan, miután a csoport másik meccsén a Dortmund csak ikszelt a Sallai Rolanddal felálló APOEL ellen.