A magyar másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Merkantil Bank Liga) 10. fordulójának vasárnap mérkőzései bőven tartogattak meglepetéseket. A forduló előtt éllovas Kisvárda hazai pályán szenvedett meglepő (2-3) vereséget a Szolnok ellen, a Nyíregyháza legalább az egyik pontot elhozta Mosonmagyaróvárról (2-2), a Kazincbarcika Szegeden is nyert (0-1), és bejelentkezett a feljutást jelentő helyekért, míg az MTK a Soroksár legyőzésével (5-2) az élre állt.

A Kisvárda a 81. percig még vezetett hazai pályán a Szolnok ellen, ám a Tisza-parti csapat az utolsó pillnatig harcolt, amelynek eredményeképpen előbb egyenlített, majd

a 90. percben Olasz Dénes góljával a győzelmet is megszerezte, így három ponttal távozott az egyik feljutásra is esélyes csapat otthonából.

A Szolnok idegenben lepte meg az éllovas Kisvárdát Forrás: Origo

A Gyirmót könnyed, négygólos győzelmet aratott a Cegléd otthonában, a tavaly még az NB I-ben szereplő csapat már a félidőben 3-0-ás előnyben volt. A Nyíregyháza ismét fontos pontokat vesztett, bár a mérkőzés képe alapján inkább egyet nyert a Mosonmagyaróvár ellen, ahol már 2-0-ra is vezetett a hazi együttes.

A Kazincbarcika tovább menetel, sorozatban a negyedik sikerét könyvelhette el, ezzel pedig bejelneltkezett a feljutást jelentő helyekért.

Az MTK otthon tartotta a három pontot Lipcsei Péter csapata, a Soroksár ellen. A fővárosi csapat öt gólt lőtt, amelyre csak két válasz érkezett, ez pedig azt jelenti, hogy

a Feczkó-legénység az élre állt.

Az MTK újra az élre állt Forrás: mtkbudapest.hu

A Békéscsaba kiütötte a Csákvárt (0-6) többek között Birtalan Botond duplájának köszönhetően. Az ETO FC Győr otthon kapott ki egy góllal a Budaörs ellen (2-1), míg

a ZTE a 88. percben még kétgólos hátrányban volt, mégis otthon tartotta az egyik pontot

a 2-2-es döntetlennel a Budafok ellen, amely Fekete kiállítása a 86. perctől emberhátrányban játszott.

NB II, 10. forduló
Cegléd–Gyirmót FC Győr 0–4 (Kőris 9, Nagy P. 41., Szalánszki 44., Janor 49.)
Kisvárda–Szolnok 2–3 (Gól: Sergiu O., 50., Horváth Z., 56., illetve Katona Gy., 43., Tóth L., 81., Olasz D. 90.)
Mosonmagyaróvár–Nyíregyháza Spartacus 2–2 (Laki 44., Hinora 50. – öngól, ill. Papp M. 69., Gajdos 80.)
Szeged 2011–Kazincbarcika 0–1 (Heil 77.)
Siófok–Vác 0–2 (Króner 24., Balajti 81.)
Csákvár–Békéscsaba 0–6 (Szélpál 35., Gránicz 38., Mészáros M. 43., Szatmári I. 55., Birtalan 78., 84.)
ZTE–Budafoki MTE 2–2 (Kertész 88., Vernes 91., ill. Vaszicsku 32., Ihrig 48.,)
ETO FC Győr–Budaörs 1–2 (Szimcso 82., ill. Sajbán 42., Czvitkovics 50.)
Sopron–Dorog 1–2 (Horváth P. 83, ill. Szedlár 36., Faragó 89.)
MTK–Soroksár 5–2 (Gengeliczki 25., Farkas II B. 28., Vass P. 66., Kanta J. 78., Hrepka 93., ill. Gyepes 19., Pál 74.)

Az élcsoport: 1. MTK Budapest 25 pont, 2. Kisvárda 23 (24-13), 3. Kazincbarcika 23 (13-10) 23