Dárdai Pál 100. alkalommal ülhetett a Hertha kispadján vezetőedzőként a Bayer Leverkusen elleni Bundesliga-meccsen és remekül sikerült a jubileum a hétközi, 5. fordulóban.

A Hertha nem a legjobb formában várta a Leverkusen elleni összecsapást, hiszen a Dortmund elleni vereség után a Werder és a Hoffenheim ellen is csak döntetlent ért el a berlini csapat, ráadásul a Bayer ellen sem lehettek túl jó emlékei a játékosoknak, az elző idény utolsó meccsén hazai pályán kaptak egy hatost a Leverkusentől.

Dárdai Pál sikerrel ünnepelte 100. tétmeccsét a Hertha edzőjeként Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Soeren Stache

A rossz emlékeknek azonban nyoma sem volt, már az első félidő közepén 2-0-ra vezetett a Hertha. Mathew Leckie lőtt remek gólt a 16. percben, majd Ibisevic beadása után Salomon Kalou fejelhetett a szinte üres kapuba.

Az ausztrál Leckie lehet Dárdai nagy felfedezettje, ugyanis az Ingolstadttól szerződtetett szélső a csapat addigi hét góljából hatban is benne volt. Négyet ő maga lőtt, kettőt pedig az ő passza készített elő.

A második félidőben sokáig nem változott az eredmény, majd a hajrában Julian Brandt szépített egy megpattanó lövést követően.

A Hertha ezzel a sikerrel a 12. helyről fellépett a tabella 8. helyére.

Ami a többi meccset illeti:

Huszonhárom év után győzött Kölnben az Eintracht Frankfurt, amely 1-0-ra tudott nyerni. A frankfurtiak legutóbb 1994 májusában nyertek bajnoki meccset Kölnben, azóta 11 mérkőzésből nyolcat elveszítettek, háromszor pedig döntetlent játszottak.

A továbbra is a sérült Szalai Ádám nélkül szereplő Hoffenheim idegenben, a Mainz otthonában tudott nyerni 3-2-re, egy utolsó pillanatokban szerzett góllal.

A Borussia Dortmund Kagava, Aubameyang és Pulisic góljaival nyert Hamburgban. Pulisic gólja volt a BVB 3000. találata a Bundesligában. Ennél többet csak a Bayern és a Werder szerzett eddig. Peter Bosz, a Dortmund holland mestere az első, aki nem kapott gólt első öt bajnokiján.

A dortmundiak ismét vezetik a tabellát, továbbra is veretlenek, és még mindig nem kaptak gólt az új idényben, ezzel megdöntötték a klubrekordot. Korábban soha nem fordult elő, hogy sorozatban öt meccsen, vagy 450 percen keresztül nem került a labda a Borussia hálójába a Bundesligában, ahol egyébként ez volt a csapat 750. győzelme.

Köln-Frankfurt 0-1 (Haller 22. – tizenegyesből)
Freiburg-Hannover 1-1 (Petersen 83. ill. Harnik 65.)
Hamburger SV-Borussia Dortmund 0-3 (Kagava 24., Aubameyang 63., Pulisic 79.)
Hertha BSC-Leverkusen 2-1 (Leckie 16., Kalou 24. ill. Brandt 84.)
Mainz-Hoffenheim 2-3 (Latza 5., Muto 16. ill. Amiri 23., Wagner 45. + 1, Uth 90. + 2)