Messi újabb mérföldkőnél, simán nyert a Barca

Horizontal
Barcelona's forward from Argentina Lionel Messi (C) celebrates after scoring during the Spanish league football match FC Barcelona against SD Eibar at the Camp Nou stadium in Barcelona on September 19, 2017. / AFP PHOTO / PAU BARRENA
A Barcelona hazai pályán 6-1-re győzte le az Eibart a spanyol élvonal ötödik, hétközi fordulójának keddi mérkőzésén. A győzelemből Lionel Messi négy góllal vette ki a részét. A Valencia ötöt rúgva verte otthon a Málagát.

A Real Madrid elleni két Szuperkupa-vereség óta a Barcelona nem tud hibázni. Az Eibart 5-0-s mérleggel, és 14-1-es gólkülönbséggel várta, úgy, hogy a Camp Nouban még gólt sem kapott, viszont tízet rúgott.

A szokásos katalán mezőnyfölény vezette fel a mérkőzést, de az első helyzet a vendégek előtt adódott, Sergi Enrich azonban nagy helyzetben hibázott. A 20. percben így a Barca szerezhette meg a vezetést: a portugál hátvéd, Nélson Semedo betört a tizenhatoson belülre, ahol egy vendég védő fellökte. A megítélt büntetőt Messi vágta a jobb felső sarokba - ez volt az argentin 299. gólja a Camp Nouban.

A 2017-es naptári évben Messi tartja a meccsenkénti egy gólnál is jobb átlagot: 38. mérkőzésén ez volt a negyvenedik gólja idén a Barca mezében.

Az állandósuló fölény a 38. percben hozta meg a következő gólt, amikor Messi szögletére Paulinho érkezett remek ütemben, és sorozatban második bajnokiján is gólt szerzett, ezúttal egy pazar fejessel.

Paulinhónak a Tottenhamben 32 meccsre, a Barcelonában 70 percre volt szüksége két bajnoki gólhoz.

A korábbi újpesti kapusnak, Marko Dmitrovicnak a két kapott gól mellett voltak remek védései, és hozzá tette a magáét, hogy csak 2-0-ra vezetett a Barca a félidőben. Az 53. percben Paulinho remek érzékkel engedett el egy passzt, ami pont jó lett Messinek, aki az Eibar tizenhatosáig viharzott, a két-három csel után a tizenhatos vonaláról leadott lövését még védte Dmitrovic, a kipattanót viszont Denis Suárez kegyetlenül bevarrta a rövid alsóba.

Erre aztán elkezdtek potyogni a gólok. Az 56. percben egy kontra végén Enrich bújt ki Piqué mögül és belsőzött Ter Stegen kapujába.

Újabb két perc elteltével pedig Busquets adott remek labdát Messinek, aki a tizenhatos vonaláról a bal alsó gurított. Ez volt a 300. gólja hazai pályán.

újabb három perc elteltével - egy nagy vendég helyzetet követően - megint Messi lépett ki, és hiába próbálták lerántani, két védő között csak a kapuba piszkálta a labdát.

5-1 (vagy 1-5) után már mindenkinek mindegy volt mennyi lesz a vége, és egymás után sorjáztak a helyzetek, de, míg az Eibar csak rúghatott volna (két kapufájuk is volt), addig a Barcelona rúgott is még egyet: a 88. percben egy tanári akció végén Messi szerezte meg a negyedik gólját a meccsen.

Ez volt Leo 9. gólja a bajnokságban, ilyen jól még soha nem kezdett a La Ligában. Eddig a 2011-12-es rajt nyolc gólja vitte a pálmát.