Nyert a Real és befogta Pelé Santosát

Real Madrid
Real Madrid's defender from Spain Sergio Ramos (2R) and Real Madrid's midfielder from Brazil Casemiro (L) congratulate Real Madrid's forward from Wales Gareth Bale (2L) after scoring their third goal during the Spanish league football match Real Sociedad vs Real Madrid CF at the Anoeta stadium in San Sebastian on September 17, 2017. / AFP PHOTO / ANDER GILLENEA
A Real Madrid idegenben 3-1-re győzött a Real Sociedad ellen a spanyol bajnokság negyedik fordulójában. A madridiaknak ez volt sorozatban a 73. meccsük, amikor gólt lőttek.

A Realnál Cristiano Ronaldo és Marcelo eltiltás, Karim Benzema és Mateo Kovacic sérülés miatt nem volt ott a keretben. A támadósorban Gareth Bale és Marco Asensio mellett a 20 éves Borja Mayoral kezdett, aki eddig hat percet játszott a bajnokságban.

Ehhez képest ő szerezte meg a vezetést:

Casemiro beadását Ramos nem tudta a kapunak háttal állva belőni, de a szemből érkező spanyol támadó igen, 0-1.

A Realnak ez volt zsinórban a 73. meccse, amikor gólt rúgott (a széria pont a Sociedad otthonában kezdődött 2016. április 30-án),

ezzel befogta Pelé Santosát, amelynek 1961 és 1963 között sikerült ugyanez.

A 28. percben Kévin Rodrigues egyenlített, aki egy jobb oldali beadást lőtt be kapásból, 1-1. A gólban rendesen benne volt Keylor Navas.

Nyolc perccel később ismét a portugál védő lőtt gólt, csak most rossz kapuba:

egy Real-kontra végén Mayoral cselezte be magát a 16-oson belülre, középre adott, Rodrigues pedig rossz ütemben belecsúszott, 1-2.

A második félidőben is volt helyzete mindkét csapatnak, de újabb gólt csak a Real lőtt. A 61. percben Isco a saját térfelének közepéről indította Bale-t,

aki miután látványosan lefutotta a védőjét, átemelte Rulli kapust, 1-3.

A Real két iksz után (vs Valencia 2-2, vs Levante 1-1) nyert ismét a bajnokságban, ezzel továbbra is négy pont a különbség közte és az eddig százszázalékos Barcelona között.

A szeptember 20-ai Betis elleni bajnokin már visszatérhet Ronaldo, akit még a Spanyol Szuperkupa-odavágó után tiltott el a szövetség öt meccsről.