Messi történelmi mesterhármassal szomorította Guardiolát

Barcelona Manchester City BL
BARCELONA, SPAIN - OCTOBER 19: Barcelona's Leo Messi vies with Mancheser's Nolito during the UEFA Champions League match between FC Barcelona and Manchester City at Camp Nou Stadium in Barcelona, Spain on October 19, 2016. Albert Llop / Anadolu Agency
Az FC Barcelona és az Atlético Madrid megőrizte százszázalékos mérlegét a labdarúgó Bajnokok Ligájában, a csoportkör harmadik fordulójában. Lionel Messi történelmi mesterhármast vágott Pep Guardiola Cityjének, Nápolyban nyert a Besiktas, hatot vágott az Arsenal.

C csoport:
Celtic Glasgow (skót)-Borussia Mönchengladbach (német) 0-2 (0-0)
gól: Stindl (57.), Hahn (77.)

FC Barcelona (spanyol)-Manchester City (angol) 4-0 (1-0) - élő közvetítésünk
gól: Messi (17., 61., 69.), Neymar (89.)
kiállítva: Mathieu (73.), illetve Claudio Bravo (53.)

A csoport állása: 1. FC Barcelona 9 pont, 2. Manchester City 4, 3. Borussia Mönchengladbach 3, 4. Celtic Glasgow 1

A Barcelona a korábbi sikeredzője, Josep Guardiola által irányított Manchester Cityt intézte el könnyedén, míg az Atlético az orosz Rosztov otthonából vitte el a három pontot a szerdai játéknapon.

Messit nem lehetett megállítani Forrás: Anadolu Agency/2016 Anadolu Agency/Albert Llop

A katalánok az ötszörös aranylabdás Lionel Messi góljával szereztek vezetést, ez volt a katalánok csatártriójának (Messi, Suárez és Neymar) 2016-ban szerzett 100. találata. Ennek ellenére a hazaiak elég nehéz helyzetbe kerültek az első félidőben, mivel sérülés miatt két válogatott védőjüket, Jordi Albát, majd Gerard Piquét is elvesztették.

A City a Barca kezére játszott

Az 53. percben emberelőnybe került a Barcelona, miután a klubtól a nyáron távozott Claudio Bravo eladta a labdát, Luís Suárez kapuba tartó lövését pedig a 16-oson kívül kézzel blokkolta. A létszámfölényben néhány percen belül Messi révén gólt szerzett a Barcelona, ezzel el is döntötte a három pont sorsát. A 69. percben egy újabb nagy hibát - melyet a német válogatott Ilkay Gündogan követett el - kihasználva Messi már mesterhármasát ünnepelhette.

Messi a második góljával beállította, a harmadikkal meg is döntötte Raúl rekordját, és 50. góljával ő szerezte a legtöbb gólt hazai pályán a Bajnokok Ligájában.

Jérémy Mathieu kiállítása után ugyan kiegyenlítődött a létszám, de a találkozó végkimenetelét ez már nem befolyásolta. A 87. percben még a Messi által kiharcolt büntetőt Neymar kihagyta, de a brazil támadó két perccel később akcióból javított.

Simán nyert a Barcelona Forrás: MTI/AP/Francisco Seco

A csoport másik mérkőzésén a Borussia Mönchengladbach 2-0-ra nyert a Celtic Glasgow otthonában. A német együttes 1977 után győzött újra idegenben a legrangosabb európai kupában.

A csoport:
Arsenal (angol)-Ludogorec (bolgár) 6-0 (2-0)
gól: Sanchez (12.), Walcott (42.), Oxlade-Chamberlain (47.), Özil (56., 83., 87.)

Paris Saint-Germain (francia)-FC Basel (svájci) 3-0 (1-0)
gól: Di María (40.), Lucas (62.), Cavani (90+3.)

A csoport állása: 1. Arsenal 7 pont (9-1), 2. Paris Saint-Germain 7 (7-2), 3. FC Basel 1 (1-6), 4. Ludogorec 1 (2-10)

A játéknap legnagyobb különbségű győzelmét az Arsenal aratta: az Ágyúsok - többek között Mesut Özil pályafutása első mesterhármasának is köszönhetően - 6-0-ra ütötték ki a bolgár Ludogorec együttesét. A PSG simán verte a Baselt, itt valószínűleg eldőlt a továbbjutás kérdése.

Özil triplázott a bolgárok ellen Forrás: AFP

B csoport:
SSC Napoli (olasz)-Besiktas (török) 2-3 (1-2)
gól: Mertens (30.), Gabbiadini (68., 11-esből), illetve Adriano (13.), Aboubakar (38., 86.)

Dinamo Kijev (ukrán)-Benfica (portugál) 0-2 (0-1)
gól: Salvio (9., 11-esből), Cervi (55.)

A csoport állása: 1. Napoli 6 pont, 2. Besiktas 5, 3. Benfica 4, 4. Dinamo Kijev 1

A Napoli úgy kapott ki otthon a Besiktastól, hogy egy büntetőt is elhibázott. A nápolyiak nincsenek formában, legutóbbi három meccsüket elveszítették.

Az olasz csapat ennek ellenére a csoport élén maradt,

de feljött rá a Benfica is, amely Kijevben megverte a Dinamót.

D csoport:
Rosztov (orosz)-Atlético Madrid (spanyol) 0-1 (0-0)
gól: Carrasco (62.)

Bayern München (német)-PSV Eindhoven (holland) 4-1 (2-1)
gól: Müller (13.), Kimmich (21.), Lewandowski (59.), Robben (84.), illetve Narsingh (41.)

A csoport állása: 1. Atlético Madrid 9, 2. Bayern München 6, 3. PSV Eindhoven 1 (3-7), 4. Rosztov 1 (2-8)

Tartja hibátlan mérlegét az Atlético Madrid, amely még gólt sem kapott a csoportkörben. A Bayern is könnyedén hozta a meccsét, itt sem kérdés, melyik két csapat jut tovább.