El van átkozva az osztrák Salzburg, amely sorozatban kilencedszer bukott el a Bajnokok Ligája-selejtezőjében.

Az osztrákok kedvező helyzetből várták a horvát Dinamo Zagreb elleni, főtáblára jutásért rendezett meccset, hiszen Zágrábból 1-1-gyel távoztak, és sokáig vezettek is odahaza Lazaro góljával, ám a Dinamo a 87. percben Fernandes révén kiharcolta a hosszabbítást, amelyben az algériai Szudani végül kiejtette a Salzburgot.

Kérdés, hogy ez a fejlemény mennyire lepte meg a csapat drukkereit,

a Salzburg ugyanis 2006 óta egyszer sem tudott eljutni a csoportkörbe.

Sorozatban a Valencia (1-3), a Sahtar (2-3), a Maccabi Haifa (1-5), a Hapoel Tel-Aviv (3-4), a Dudelange (4-4, idegenben lőtt góllal), a Fenerbahce (2-4), a Malmö (2-4 és 2-3) és a Dinamo akadályozta meg a Salzburgot, hogy bejusson a nagyfiúk közé.

Már megint elszállt a Red Bull Salzburg a csoportkör kapujában Forrás: AFP

A kilenc esetből

hatszor bukott el az utolsó körben a Salzburg,

és különösen fájdalmas lehetett a tavalyi kiesés, amikor hazai pályán 2-0-ra nyertek a svéd Malmö ellen, de a visszavágón 3-0-ra kaptak ki. Szintén nagy gyomros volt a 2012-es búcsú, amikor

a futballhatalomnak nem nevezhető Luxemburg képviseletében a Dudelange leckéztette meg

az osztrákokat, de az nem a playoffkörben volt, hanem a második fordulóban.

Pedig a Red Bull 2005-ös beszállása óta ömlik a pénz a klubba, amely azóta hat osztrák bajnoki címet szerzett, de a nemzetközi hadszíntéren mégis rendre elvérzik.