Csoportelsőként jutott tovább a Chelsea labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája csoportköréből, az angolok a Schalke otthonában nem kegyelmeztek, és 5-0-ra győztek. Az ötödik forduló keddi játéknapján a Bayern München emberhátrányban is kiválóan játszott 85 percen át, végül mégis a triplázó Agüero lett a Manchester City hőse. A Barcelona 4-0-ra verte az APOEL-t Cipruson, Lionel Messi triplájával már egyeduralkodó a BL örök góllövőlistáján.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, E csoport:
CSZKA Moszkva (orosz) - AS Roma (olasz) 1-1 (0-1)
gól: Berezuckij (93.), illetve Totti (43.)

Manchester City (angol) - Bayern München (német) 3-2 (1-2)
Agüero (22., 85., 91. - az elsőt büntetőből), illetve Xabi Alonso (40.), Lewandowski (44.)
piros lap: Benatia (20. Bayern)

Az E csoportban a CSZKA Moszkva hazai pályán egy utolsó pillanatban szerzett góllal 1-1-es döntetlent ért el az AS Roma ellen, így életben tartotta nyolcaddöntős reményeit. A rómaiak találatát Francesco Totti csapatkapitány szerezte szabadrúgásból az első félidő végén, amellyel javította saját rekordját: eddig 38 évesen és három naposan, mostantól pedig 38 évesen és 59 naposan tartja minden idők legidősebb gólszerzőjének csúcsát a BL-ben.

A Manchester City számára csak a győzelem volt az elfogadható, és húsz perc kiegyensúlyozott játék után komoly lehetőséghez is jutott. A Bayern védője, Benatia a 16-oson belül elgázolta Agüerót, a marokkói védő piros lapot kapott, a sértett pedig kilőtte a bal sarkot (1-0).

Sergio Agüero mesterhármast szerzett Forrás: AFP/Yuri Kadobnov

A Cityről eddig is tudhattuk, hogy bármire képes, ezt ezúttal is bebizonyította. Két hete kétgólos előnyről ikszelt a CSZKA Moszkvával, most ember- és gólelőnyben is képes volt összeomlani. Előbb Xabi Alonso egyenlített szabadrúgásból, majd a 44. percben Lewandowski két védővel a nyakán fejelt gólt (1-2). A második félidőben sokáig esélyük sem volt a hazaiaknak a fordításra, de a 85. percben aztán Agüero csak eljutott egy tiszta ziccer végén az egyenlítésig (2-2). De ezzel még nem volt vége, a 90 perc letelte után Boateng hibáját ismét Agüero használta ki, így a Manchester City még mindig reménykedhet a továbbjutásban.

Az E csoport állása:

1. Bayern München 5 4 0 1 13-4 12
2. Manchester City 5 1 2 2 7-8 5
3. AS Roma 5 1 2 2 8-12 5
4. CSZKA Moszkva 5 1 2 2 6-10 5

F csoport:
APOEL (ciprusi) - FC Barcelona (spanyol) 0-4 (0-2)
gól: Suárez (27.), Messi (38., 58., 87.)
piros lap: Joao Guilherme (84.), illetve Rafinha (70.)

Paris Saint-Germain (francia) - Ajax (holland) 3-1 (1-0)
gól: Cavani (33., 83.), Ibrahimovic (79.), illetve Klaassen (67.)

Az F csoportban az utolsó két fordulóra csak annyi eldöntendő kérdés maradt, hogy a PSG vagy a Barcelona végez az első helyen, illetve az Ajax, esetleg az APOEL harcolja ki az Európa Liga-szereplés lehetőségét.

A Barcelona számára egyszerűbbnek tűnt a képlet, az eddig jól harcoló ciprusiaknak első csapatként vágott egynél több gólt, és meg sem állt négyig (0-4). Miután a PSG is behúzta az Ajax elleni csatát (3-1), az utolsó fordulóban két éles mérkőzést játszanak majd a felső- és az alsóágon.

Messi már egyedül tartja a BL gólcsúcsát Forrás: AFP/Lluis Gene

De Lionel Messi pluszban is örülhetett, ő szerezte ugyanis a Barcelona második, harmadik és negyedik találatát, ezzel 74 gólnál jár a BL-ben, és lehagyta a 71 gólos Raúlt.

Az F csoport állása:

1. Paris Saint-Germain 5 4 1 0 9-4 13
2. Barcelona 5 4 0 1 12-4 12
3. Ajax 5 0 2 3 4-10 2
4. APOEL 5 0 1 4 1-8 1

G csoport:
Schalke (német) - Chelsea (angol) 0-5 (0-3)
Terry (2.), Willian (29.), Kirchhoff (44., öngól), Drogba (76.), Ramires (78.)

Sporting (portugál) - Maribor (szlovén) 3-1 (2-1)
gól: Carlos Mané (10.), Nani (35.), Slimani (65.), illetve Jefferson (42., öngól)

A G csoportban a még veretlen Chelsea úgy utazott el Gelsenkirchenbe, hogy a csoportelsőséget is eldönthette, ennek megfelelően nem is akart semmit a véletlenre bízni, Terry már a második percben megszerezte a vezetést, ezt Willian megduplázta, a félidő hajrájában pedig egy öngól megpecsételte a németek sorsát. A második félidőben Drogba és Ramires tette teljessé a kiütést (0-5).

A csoport másik mérkőzésen a Sporting sem adta fel a továbbjutás lehetőségét, ezt Marco Silva edző a mérkőzés előtt ki is jelentette: „Ugyan a győzelem már minimum Európa Liga-részvételt ér, de nem erre összpontosítunk, mi a BL-ben szeretnénk a legjobb 16 közé jutni. Van még két mérkőzésünk, hogy elérjük a kitűzött célt.”

A portugálok is gyorsan vezetést szereztek Carlos Mané révén, Nani a 35. percben növelte az előnyt, és még Jefferson öngólja is belefért az első félidő végén. A második játékrész csak késve kezdődhetett el, mert a lámpák meghibásodtak, de ez nem zavarta meg a hazaiakat, Slimani gólja végül 3-1-es sikert eredményezett.

A G csoport állása:

1. Chelsea 5 3 2 0 14-2 11
2. Sporting 5 2 1 2 11-9 7
3. Schalke 5 1 2 2 8-14 5
4. Maribor 5 0 3 2 4-12 3

H csoport:
BATE Boriszov (fehérorosz) - Porto (portugál) 0-3 (0-0)
gól: Herrera (56.), Martinez (65.), Tello (89.)

Sahtar Donyeck (ukrán) - Athletic Bilbao (spanyol) 0-1 (0-0)
San José (68.)

A H csoportban a már biztos nyolcaddöntős Porto háromgólos győzelmet aratott a BATE Boriszov vendégeként, így a hazai gárdának elszállt a továbbjutási esélye, a Sahtar pedig már anélkül a legjobb 16 közé került, hogy pályára lépett volna az Athletic ellen. Így aztán nem is nagyon volt miért hajtani, a Bilbao végül idegenben győzött 1-0-ra.