Welbeck ilyen visszatérésről álmodott

Danny Welbeck, Arsenal, foci
Arsenal's English striker Danny Welbeck (C) heads the ball to score his team's second goal during the English Premier League football match between Arsenal and Leicester at the Emirates Stadium in London on February 14, 2016.
Az Leicester City nem tudta megőrizni ötpontos előnyét az Arsenallal szemben az angol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnapi rangadóján. A listavezető ugyan idegenben a 70. percig vezetett, de végül az emberelőnyben harcoló Arsenal nem csupán egyenlített, de a 95. percben Welbeck révén a győztes gólt is megszerezte. A Liverpool kiütötte az utolsó helyezett Aston Villát.

A rangadón a Ágyúsok az első félidő hajrájában vitatható tizenegyesből kaptak gólt, a büntetőt az azt kiharcoló Jamie Vardy értékesítette (0-1).

A második félidőben az 54. perctől emberhátrányban játszott a Leicester a második sárga lapját is begyűjtő Danny Simpson kiállítása miatt, s az Arsenal a csereként beállt Theo Walcott révén a 70. percben egyenlített (1-1).

A hazaiak nagy nyomás alá helyezték a bajnokaspiránst, és a 95. percben megszerezték a győztes találatot is a 83. percben pályára lépett Danny Welbeck fejesével (2-1).

Welbeck még tavaly áprilisban szenvedett súlyos térsérülést, azóta ez volt az első mérkőzése, amelyen pályára lépett.

És jött Welbeck... Forrás: AFP/Glyn Kirk

A Liverpool gálajátékot bemutatva kiütötte az utolsó helyezett Aston Villát, Bogdán Ádám nem került be a keretbe.

Eredmény, Premier League, 26. forduló:
Arsenal – Leicester City 2-1 (0-1)
gól: Walcott (70.), Welbeck (90+5.), illetve Vardy (45., büntetőből)
piros lap: Simpson (54.)

Aston Villa – FC Liverpool 0-6 (0-2)
gól: Sturridge (16.), Milner (25.), Can (58.), Origi (63.), Clyne (65.), K. Touré (71.)

Manchester City - Tottenham Hotspur 1-2 (0-0)
gól: Iheanacho (74.), illetve H. Kane (53., büntetőből), C. Eriksen (83.)