A győzelmet megérdemelte volna a Loki

Debrecen, 2014. augusztus 28.
Debrecen, 2014. augusztus 28. Steve von Bergen (b), a svájci és Ibrahima Sidibe, a debreceni csapat játékosa (k) a labdarúgó Európa Liga-selejtezőjének 4. fordulójában játszott Debreceni VSC - Young Boys mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2014. augusztus 28-án. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Az idegenbeli 3-1-es veresége után a magyar bajnok Debrecen hazai pályán 0-0-ra végzett a Young Boysszal, és kiesett az Európa Ligából. Az utolsó magyar kupacsapat sokat tett a győzelemért, de a kapu előtt nem volt szerencséje, és a játékvezetőt is jogosan szidják Debrecenben.

Európa Liga-selejtező, 4. forduló, visszavágó:
Debreceni VSC-Young Boys 0-0 - Élő közvetítésünk
Debrecen, 7000 néző, v.: Fernández Borbalán (spanyol)
Debreceni VSC: Novakovic - Jovanovic, Máté, Mészáros N. (Morozov, a szünetben), Korhut - Bódi, Varga J., Zsidai, Vadnai (Ferenczi, 79.) - Kulcsár T. (Seydi, 65.), Sidibe

Young Boys: Mvogo - Hadergjonaj, Rochat, von Bergen, Lecjaks - Steffen, Bertone, Costanzo (Wüthrich, 67.), Sanogo, Nuzzolo (Sutter, 92.) - Frey (Kubo, 81.)

piros lap: Seydi (90.)
sárga lap: Zsidai (31.), Korhut (34.), Sidibe (58.), Vadnai (72.), Máté (76.), Varga J. (83.), Ferenczi (85.), illetve Lecjaks (29.), Rochat (32.)
Továbbjutott: a Young Boys 3-1-es összesítéssel.

Nem kezdett rosszul a több kulcsemberét nélkülöző Debrecen, erős félház előtt az első félidőben uralta a játékot, és többször is megszerezhette volna a vezetést. Zsidai beadásánál a passz volt hosszú Sidibének, a csatár fellökésénél a bíró nem volt a Lokival, Zsidai fejesénél pedig nem volt szerencséje a Debrecennek.

A jól sikerült első félóra után érthetetlenül visszavett a Loki, és egészen a második félidő közepéig nem is tudott felpörögni. A 60. perctől újra a magyar csapat volt jobb, de a kapu előtt nem volt elég határozott, és a játékvezető is jobbára a Debrecent sújtotta az ítéleteivel. A spanyol bíró szórta a sárgákat a magyar játékosoknak, és a támadóharmadban sem ítélt semmit a Debrecen javára, pedig ígéretes helyzete akadt bőven a magyar csapatnak.

Sidibe nagyot harcolt a svájci védőkkel Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Bódi az ötösről kapura bólintott labdáját reflexből védte a kapus, a 83. percben viszont már Mvogo is verve volt, de Bódi szabadrúgása a kapufán csattant. A végén komoly erőket mozgósított a Debrecen, hogy legalább a győzelmet megszerezze, de a Young Boys magabiztosan védekezett, és jól ölte az időt.

A hajrában a játékvezető kiállította Seydit (maximum sárgát ért a becsúszása), de nem csak ezért nem jött össze legalább a szépségtapaszt jelentő győzelem. A Debrecen nem tudott gólt szerezni, és a svájci mérkőzésen elkövetett kapitális hibái miatt kiesett az Európa Ligából. A futballősz újra magyar csapatok nélkül kezdődik.

Európa Liga-selejtező, 4. forduló, visszavágók

Rapid Wien (osztrák)-HJK Helsinki (finn) 3-3 (2-1)
Továbbjutott: a Helsinki 5-4-es összesítéssel.
Sparta Praha (cseh)-Zwolle (holland) 3-1 (2-0)
Tj: a Sparta Praha 4-2-es összesítéssel.
Saint-Etienne (francia) - Kardemir Karabükspor (török) 1-0 (1-0, 1-0, 1-0) - 11-esekkel: 4-3
Tj: a Saint-Etienne 1-1-es összesítés után büntetőkkel.
Torino (olasz)-RNK Split (horvát) 1-0 (1-0)
Tj: a Torino 1-0-s összesítéssel.
FC Zürich (svájci)-Spartak Trnava (szlovák) 1-1 (0-0)
Tj: a Zürich 4-2-es összesítéssel.
Hull City (angol)-Lokeren (belga) 2-1 (1-0)
Tj: a Lokeren 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.
Internazionale (olasz)-Stjarnan (izlandi) 6-0 (2-0)
Tj: az Internazionale kettős győzelemmel, 9-0-s összesítéssel.
Borussia Mönchengladbach (német)-FK Szarajevo (bosnyák) 7-0 (3-0)