Nadalnak meg sem kellett magát erőltetnie a negyeddöntőért

Australian Open 2019 TENNIS sports Tomas Berdych Rafael Nadal 2019 Australian Open 2019
MELBOURNE, AUSTRALIA - JANUARY 20: Rafael Nadal of Spain in action against Tomas Berdych (not seen) of Czech Republic during Australian Open 2019 Men's Singles match in Melbourne, Australia on January 20, 2019. Nadal won the match with 3-0. Recep Sakar / Anadolu Agency
Rafael Nadal három szettben 6-0, 6-1, 7-6-ra legyőzte a cseh Tomás Berdych-et, így bejutott az Australian Open negyeddöntőjébe.

A második helyen kiemelt spanyol teniszező nagyon meggyőző játékkal, 2 óra 9 perc alatt verte Berdych-et, aki az első két szettben mindössze egy játékot nyert. Érdekesség, hogy az utolsó, rövidítéses szett tovább tartott, mint az első kettő együtt.

Nadal megállíthatatlanul menetel az Australian Openen Forrás: Anadolu Agency/2019 Anadolu Agency/Recep Sakar

Nadal ellenfele a legjobb nyolc között a 20 éves amerikai Frances Tiafoe lesz, aki óriási meglepetésre négy szettben búcsúztatta Grigor Dimitrovot.

A nőknél is volt egy meglepetés, a nem kiemelt Daniele Collins két szettben, 6-0, 6-2-re megverte a 2016-os AO-győztes Angelique Kerbert. Collins a negyeddöntőben a cseh Petra Kvitovával mérkőzik.