Babos Tímea elődöntős párosban Birminghamben

TENNIS - WTA AEGON CLASSIC 2016 BIRMINGHAM CLASSIC COURT DAY 1 GRASS SPORT TENNIS Women WTA SQUARE FORMAT
Timea Babos (HUN) during her First Round match in the Aegon Classic played at the Edgbaston Priory Club, Birmingham, England, on 13, June 2016 - Photo James Marsh / Backpage Images / DPPI
Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó elődöntőbe jutott a 936 ezer dollár (260,5 millió forint) összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztorna párosversenyében.

A magyar, francia egység a csütörtöki negyeddöntőben 1 óra 13 perc alatt győzte le a Vania King, Katarina Srebotnik kettőst.

Babosék az első szettben 5:4-es vezetésüket követően a mérkőzés első brékjével jutottak játszmaelőnyhöz. A második szettben az amerikai, szlovén páros az első szervajátékát elveszítette, de 0:3-ról egyenlíteni tudott. Kiegyenlített folytatást követően Babosék - hasonlóan az első szetthez - brékkel zárták le a játszmát, amely egyben a győzelmüket is jelentette.

A magyar teniszező és francia partnere a Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (csehek, 4.)-Katie Boulter, Heather Watson (britek) összecsapás győztesével játszik az elődöntőben.

Eredmény, páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Vania King, Katarina Srebotnik (amerikai, szlovén) 6:4, 7:5