Stollár Fanny Budapesten nyerte élete első WTA-trófeáját

Stollár Fanny
Stollár Fanny és Georgina Garcia Perez elődöntősök a rabati tenisztornán
Stollár Fanny és spanyol játékostársa, Georgina Garcia Perez nyerte a párosversenyt a budapesti női keménypályás tenisztornán. A győzelem után Stollár az Origónak értékelt.

A magyar, spanyol duó a BOK Csarnokban zajló verseny vasárnapi döntőjében az első helyen kiemelt Kirsten Flipkens, Johanna Larsson belga, svéd párost verte 4:6, 6:4, 10–3-ra, döntő rövidítésben.

Az első szett 34 perc alatt lett a riválisé, majd Stollárék 37 perc alatt egyenlítettek. A mindent eldöntő harmadik szettben aztán már ők irányítottak, Flipkensék 0–3 után szerezték első pontjukat,

de utána 5–1 és 9–2 is volt a magyar, spanyol kettősnek, amely második meccslabdáját értékesítve végül 1 óra 20 perc alatt nyerte meg a meccset.

A győztesek öröme Forrás: MTI/Kovács Tamás

Az ellenfél minőségéről csak annyit, hogy Larsson ott volt tavaly a szingapúri WTA-döntőn.

A 19 éves Stollár pályafutása első WTA-tornagyőzelmét aratta. Garcia Perezzel közösen 12 300 dollárt (3,1 millió forintot) nyertek.

Babos Tímea után Stollár az első magyar teniszező, aki párosban WTA-tornát nyert az utóbbi években.