Gyurta Dániel lehet az éremátadó a férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 1500 méteres versenyszámának ünnepélyes eredményhirdetésénél a phjongcshangi téli olimpián, amely plusz motivációt jelent Liu Shaolin Sándor számára.

"Ő is kint lesz, és kérte, hogy ő adhassa át az 1500 méteres verseny után az érmeket,

- mondta az olimpiai bajnok úszó lehetséges szerepvállalásáról Liu Shaolin Sándor a Sport 24 című műsorban, a Digi Sport híradójában.

Liu Shaolin Sándor szerint meglpetést fognak okozni Phjongcshangban Forrás: AFP/Jung Yeon-Je

"Azért kelünk minden reggel hajnalok hajnalán, hogy minél jobban fel tudjunk készülni erre az eseményre, és szerintem mindenki megtett mindent, úgyhogy

- hangsúlyozta a 22 éves versenyző, akinek eddigi legnagyobb sikere szöuli világbajnokságon 500 méteren nyert aranyérem.

Legutóbb 1980-ban nyert magyar sportoló téli olimpiai érmet: Lake Placidben a Regőczy Krisztina, Sallay András jégtáncpáros lett ezüstérmes.