Az első döntőket rendezik szerda délután a koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokságon. Hosszú Katinka és Bernek Péter révén meg is születtek az első magyar érmek.

A délelőtt folyamán minden magyar címvédő hozta a kötelezőt, így bizakodóan várhattuk a délutáni programot.

A női 50 méter mell első elődöntőjébe került Sebestyén Dalma, aki az 1-es pályán indult. 30,73-as délelőtti idejénél egy századdal rosszabb idővel hetedik lett a maga futamában, így végül nem jutott a fináléba. Összesítésben a 15. helyen végzett.

Első magyarként Földházi Dávid úszhatott döntőt, az 1-es pályán kapott helyet a férfi 200 hát döntőjében. Földházi féltávnál hatodik helyen volt, a végén a hetedik helyen jött be. Az orosz Kolesnyikov lett az Európa-bajnok, a lengyel Kawecki és a litván Rapsys előtt.

Ezután következett az általunk legjobban várt szám, a 400 női vegyes, két magyarral. Kapás Boglárka az 1-es, Hosszú Katinka a 4-es pályán kapott helyet címvédőként és a legjobb idő birtokosaként.

Hosszú Katinka könnyedén versenyezhetett Forrás: DPPI/Stephane Kempinaire

Hosszú már délelőtt öt másodpercet vert mindenkire, és 50 méter után most is már egy másodperc volt az előnye. 150 méternél Kapás feljött a második helyre, de ő is csak két másodpercre tudta megközelíteni az Iron Ladyt. Mellen aztán Kapás leszakadt,

Hosszú Katinka pedig a gyors előtt már három másodperccel vezetett. Hosszú végül hatalmas fölénnyel, 4:24,78-as idővel nyert, Kapás 4:38,08-cal a hetedik lett.

Újabb magyar esélyes érkezett a lányok után, Bernek Péter 400 gyorson a 4-es pályán indulhatott, köszönhetően a délelőtti legjobb idejének és 100 méter után három tized volt az előnye, de az orosz Krasnyik tartotta a lépést Bernekkel, 150-től pedig már vezetett is és növelte az előnyét egészen egy másodpercig a 300 méteres résztávig.

Az orosz Krasznih végül 3:35,51-es idővel nyert Európa-bajnoki címet,

a címvédő Bernek Péter 3:37,14-gyel ezúttal ezüstérmet szerzett.

Hosszú Katinka 30 percet sem pihenhetett, máris érkezett a 100 méteres hátúszás középfutamába, ahol szintén a legjobb idővel rendelkezve a 4-es pályára került. 50 méternél egy tizeddel lemaradva a harmadik helyen fordult, majd az utolsó fordulón mindenkit faképnél hagyott és 56,88-cal úszott be,

Hosszú Katinka második legjobb idővel jutott be a csütörtöki döntőbe.

A két úszás után jöhetett az eredményhirdetés Forrás: DPPI/Stephane Kempinaire

Cseh László, a rövidpályás Európa-bajnokságok történetének legeredményesebb versenyzőjeként érkezett a 100 pillangó második elődöntőjére, ahol a 3-as pálya volt az övé. Cseh sajnos gyengébb időt úszott, mint délelőtt, futamában 4. lett, összesítésben pedig a 11. helyen végzett.

„A második ötven nem volt jó, a végére elfáradt a lábam, vissza kell nézni majd, hogy mit rontottam el" – mondta a futam után Cseh László.

A nap zárásaként érkezett a férfi 4x50 méteres gyorsváltó a Lobanovszkij Maxim, Gyárfás Bence, Kozma Dominik, Takács Krisztián összeállításban. A fiúk reggel országos csúcsot úsztak és negyedik idővel jutottak a döntőbe. A 6-os pályán, Lobanovszkij kezdett és ötödikként adta át a terepet Gyárfásnak, aki tartotta az ötödik helyet, de később sem sikerült feljebb jönni, végül ötödik lett a váltó. 1:25.55-ös idővel azonban újabb országos csúcsot úsztak a fiúk.

A férfi 50 méter mell első elődöntőjében Adam Peaty 25,81-gyel rögtön Európa-bajnoki csúcsot úszott, majd az orosz Prigoda és az olasz Scozzoli is is jobbat ment a második előfutamban. A későbbi döntőben végül Scozzoli, Prigoda, Peaty lett a sorrend. Az olasz Scozzoli új Európa-csúcsot repesztett.