Babos elveszítette az egyes döntőjét

Babos Tímea; Wozniacki, Caroline
Babos Tímea két szettben kikapott az ukrán Katerina Bondarenkótól
Babos Tímea három játszmában kikapott a belga Alison Van Uytvancktól a kanadai Québecben zajló keménypályás női tenisztorna egyes döntőjében.

Az első szettben már 5:4-nél is volt egy játszmalabdája a harmadik helyen kiemelt magyar játékosnak, de végül 6:5 után tudott előnybe kerülni.

A folytatásban 1:0-nál hat lehetősége volt, hogy elvegye ellenfele adogatójátékát, de nem járt sikerrel, és a hetedikként rangsorolt Van Uytvanck egyenlített. A harmadik játszma meglepően egyoldalú volt, a belga teniszező simán nyert.

Babos három szettben kapott ki Forrás: MTI/EPA/Nic Bothma

Ez volt a WTA rangsorában jelenleg 63. Babos ötödik döntője WTA-tornán,

a mérlege két győzelem és három vereség. Van Uytvanck az első fináléját játszotta.

„Ez a nap is nagyon hosszú volt, nem volt egyszerű. Nyilván sajnálom az egyéni döntőt. De a hét elején azt gondoltam és mondtam volna, hogy jó dolog lenne és elfogadnám, ha bejutnék a fináléba. Természetesen utólag picit mérges és szomorú voltam, mert a kezemben volt az esély. De ez ilyen, most így sikerült. Úgy érzem, ez nagyon jó eredménynek tekinthető.

– nyilatkozta Babos Tímea a saját, hivatalos honlapján.

A legjobb magyar női játékos - a cseh Andrea Hlavackova oldalán - később a párosok döntőjében is érdekelt lesz.