A harmadik helyen kiemelt Babos Tímea és Andrea Hlavácková kettőse bejutott a negyeddöntőbe az Eastbourne-ben zajló füvespályás tenisztorna női páros versenyében.

A magyar, cseh duó a 16 között a Csan Hao-Csing, Monica Niculescu alkotta párossal találkozott, s az első szettben előbb 2:2-nél, majd 5:3-nál is brékelni tudott, így viszonylag könnyedén került előnybe.

A második játszmában rögtön a legelső adogatójátékukat elveszítették Babosék, akik ezt követően csak futottak az eredmény után - két játszmalabdát ugyan hárítottak, ám a tajvani, román kettős 37 perc alatt egyenlített.

A döntő rövidítésben viszont végig a magyar, cseh páros vezetett, s végül 1 óra 16 perc alatt továbbjutott.

Babosék a következő fordulóban a Roland Garros idei női egyesének győztese, a lett Jelena Ostapenko és a szlovén Katarina Srebotnik kettősével mérkőznek.

Eredmény, női páros, nyolcaddöntő (a torna honlapja alapján):
Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 3.) - Csan Hao-Csing, Monica Niculescu (tajvani, román) 6:3, 4:6, 10-6 - döntő rövidítés