Grand Slam-győztes áldozatot ejtett Federer

ATP Indian Wells Masters finals Horizontal
Roger Federer of Switzerland plays a backhand volley at the net against compatriot Stan Wawrinka in the men's singles final at the ATP Indian Wells Masters in Indian Wells, California on March 19, 2017. Federer defeated Wawrinka 6-4, 7-5. / AFP PHOTO / FREDERIC J. BROWN
A 18-szoros Grand Slam-bajnok Roger Federer magabiztos győzelemmel jutott be a nyolcaddöntőbe a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyében.

A 35 éves svájci sztár 80 perc alatt búcsúztatta a 2009-es US Open-bajnok Juan Martin del Potrót, akivel legutóbb a 2013-as ATP-világbajnokságon találkozott, és aki ellen már 16/5-re vezet kettejük párharcában.

Ilyen ütései voltak:

A nemrég Indian Wellsben tornagyőztes Federer 15/1-re javította idei mérlegét,

egyetlen vereségét az orosz Jevgenyij Donszkojtól szenvedte el februárban Dubajban. Következő ellenfele a spanyol Roberto Bautista Agut lesz.

Federer az idén megállíthatatlan Forrás: AFP/Frederic J. Brown

A 19 éves német Alexander Zverev három meccslabdát hárítva verte meg a 28 ászt ütő John Isnert. A 2 óra 38 perces mérkőzés mindhárom szettje rövidítésben ért véget.

A nőknél a világelső Angelique Kerber mindössze 62 perc alatt verte a selejtezőből érkezett japán Ozaki Riszát.