Douchev-Janics tarolt a kajak-kenu ob-n

milánói kajak-kenu világbajnokság
Milánó, 2015. augusztus 23. A második helyezett Douchev-Janics Natasa (b) és Homonnai Luca célba ér a női kajak párosok 200 méteres versenyének döntőjében a milánói kajak-kenu világbajnokságon 2015. augusztus 23-án. MTI Fotó: Kovács Tamás
A kajakos Douchev-Janics Natasa egyesben, illetve győri klubtársaival párosban és négyesben is a leggyorsabbnak bizonyult 200 méteren a szolnoki kajak-kenu országos bajnokságon.

Egyesben Kárász Annát verte meg a háromszoros olimpiai bajnok, párosban pedig Homonnai Lucával nyert aranyérmet, akivel a múlt héten, Milánóban ezüstérmet szerzett ebben a számban a világbajnokságon. Az ob zárónapjának délelőttjén a 200 méteres számokat rendezték meg.

A 2007-ben elhunyt mesteredző emlékét ápoló Séra Miklós Baráti Kör különdíjat ajánlott fel a férfi K-2 200, valamint a férfi K-4 200 méteres szám győztesének. Az egykori tréner arcképével gravírozott kupát, valamint 100-100 ezer forintot a Bán Kristóf, Tótka Sándor kettős, valamint a Császár Gergely, Nádas Bence, Balaska Márk, Birkás Balázs négyes nyerte el. A férfi kajakosok egyes számában a papírformát igazolva Dudás Miklósé lett az aranyérem.

Douchev-Janics Natasa (b) és Homonnai Luca Forrás: MTI/Kovács Tamás

A kenusoknál sem történt meglepetés: egyesben a vb-n is szerepelt Hajdu Jonatán és Takács Kincső, míg párosban a Nagy Péter, Lantos Ádám duó ünnepelhetett országos bajnoki címet. A négyeseknél a Sarudi Pál, Kiss Tamás, Németh Szabolcs, Vass András összeállítású csapat győzött. A programot záró 5000 méteres döntők 14.30-kor kezdődnek.