Hanga Ádám vezette döntőbe a Barcelonát a Király-kupában

FC Barcelona Lassa v Fenerbahce Dogus istanbul - Turkish Airlines EuroLeague NurPhoto Sports News General News Action Sport Basketball Match GAME TEAM FC Barcelona Fenerbahce Euroleague Adam Hanga
Hanga Ádámék nagy verést kaptak
Szombat este a Barcelona kosárlabdacsapata 92-86-ra legyőzte a Tenerifét, így bejutott a spanyol Király-kupa döntőjébe.

A Valencia legyőzésével két napja a legjobb négybe jutó Barca eléggé enerváltan kezdte a mérkőzést, de épp Hanga beállása és a nagyszünetig szerzett nyolc pontja jelentette azt a pluszt, amivel Szvetiszlav Pesics csapata el tudott lépni a félidőre (41-29). A fordulás után még egyszer lendületet tudott venni az Euroligában is egyre jobban szereplő, a bajnoki tabellát még mindig simán vezető Barcelona és végül úgy nyert 92-86-ra, hogy senkit sem kellett "túljátszatnia". Az ellenfele a vasárnapi Király Kupa-döntőben a Real Madrid-Joventut Badalona meccs győztese lesz.

Hanga Ádám csereként beállva 22 perc alatt 11 ponttal (5/9 mezőnyből, 1/4 triplából), 3 lepattanóval, 1 szerzett labdával és 2 blokkal járult hozzá övéi továbbjutásához, mindössze egy eladott labdával a negatív oldalon.