Dánia legyőzte Egyiptomot és elődöntős

dánia
Denmark's players celebrate their win at the end of the IHF Men's World Championship 2019 Group II handball match between Egypt and Denmark at the Jyske Bank Boxen arena in Herning on January 21, 2019. (Photo by Jonathan NACKSTRAND / AFP)
Dánia válogatottja hat góllal legyőzte Egyiptom csapatát a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének hétfői játéknapján, a magyar érdekeltségű herningi csoportban.

Az észak-afrikaiak az első félidőben 5-4-re vezettek, de a társházigazdák egy 4-0-s sorozattal fordítottak. A szünetig nagy meglepetésre csupán 16 gól született, és azt követően is szoros volt az állás. A dánok a hajrában egy 4-1-es szériával biztosították győzelmüket. Az eredmény azt jelenti, hogy a magyaroknak szerda délután szurkolniuk kell Tunéziának, hogy ne kapjon ki Egyiptomtól. Amennyiben a magyar válogatott vereséget szenved az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégiától, az egyiptomiak viszont nyernek, akkor a gólkülönbség dönt Magyarország és Egyiptom között. Dánia a hétfői sikerrel biztosította helyét az elődöntőben, a norvégoknak ehhez szerdán 18 órától le kell győzniük a magyarokat.

A kölni I. csoportban a másik társházigazda németek az első perctől rendkívül kiélezett meccsen egy góllal legyőzték a horvátokat, így eldőlt, hogy a címvédő franciákkal együtt a négy közé jutottak. A csoportok első és második helyezettjei az elődöntőbe jutnak, a harmadikok az ötödik helyért, a negyedikek pedig a hetedik helyért játszanak.

Eredmények, középdöntő, 3. játéknap:
I. csoport (Köln):
Németország-Horvátország 22-21 (11-11)
Spanyolország-Brazília 36-24 (19-13)
Az állás: 1. Németország 7 pont (105-86), 2. Franciaország 7 (113-99), 3. Spanyolország 4 (117-105), 4. Horvátország 4 (101-97), 5. Brazília 2, 6. Izland 0

II. csoport (Herning):
Dánia-Egyiptom 26-20 (9-7)
Norvégia-Svédország 30-27 (17-14)
Az állás: 1. Dánia 8 pont, 2. Svédország 6 (122-107), 3. Norvégia 6 (122-109), 4. Magyarország 3, 5. Egyiptom 1, 6. Tunézia 0