A női kézilabda NB I szerdai összecsapásán a Vác fiataljai döbbenetes meglepetést okoztak Siófokon azzal, hogy 29-28-ra megverték a világsztárokkal felálló és összevásárolt somogyi csapatot. A junior világbajnok Kácsor Gréta és az ifi-vb-n ezüstérmes Kuczora Csenge összesen 13 gólt dobott, Kuczora a meccs végén három gólt dobott.

Megmutatjuk a Siófok összeállítását.

Dedu - Böhme 5, Janjusevics 1, Hmirova, Drabik 3, Kobetic 7 (1), Aoustin. Csere: Silje Solberg (kapus), Jezic 3, Geiger, Nze Minko 6 (2), M. González 3. Edző: Tor Odvar Moen.

Látnak benne magyart? Nem az önök hibája, ha nem.

Az összevásárolt Siófok, amely a bajnoki idény elején nagyravágyó tervekkel állt neki a bajnokságnak, a harmadik fordulóban vesztette el a veretlenségét.

Nem a Győrtől és nem a Fraditól kapott ki, hanem a Váctól.

Kácsor Gréta a nyáron junior világbajnokságot nyert Debrecenben. Kuczora Csenge vb-ezüstérmet nyert a lengyelországi ifi-vb-n. Három perccel a vége előtt a Siófok hárommal vezetett. A Vác innen fordított. Kuczora Csenge a meccs végén három gólt lőtt.

Még hogy nincsenek tehetséges magyar fiatalok? Dehogy nincsenek. Siófok-Vác 28-29.