A magyar női U20-as kosárlabda-válogatott a második negyedtől kézben tartva a mérkőzést végül magabiztos különbséggel győzte le Lettországot a soproni Európa-bajnoki mérkőzésen.

A Horvátország elleni nyitómérkézés 86-51-es sikere után senki nem számított hasonlóan könnyű találkozóra a lengyelek elleni 70-62-es sikerrel kezdő Lettország ellen. A tétnek megfelelően az első negyedben egyik csapat sem találta a dobóformáját, a mieink 5/12-vel, míg a baltiak 4/12-vel kezdtek, így igazságos volt, hogy tíz perc után döntetlenre (15-15) állt a mérkőzés.

A második negyed közepén 19-19-nél beragadtak a lettek, nem boldogultak a magyar csapat zónájával, 27-19-re léptek el a mieink, hat és fél perc alatt mindössze 4 pontra volt képes a balti együttes.

Gereben Lívia és Studer Ágnes ünneplik a magyar válogatott második győzelmét Forrás: fiba.com

A nagy szünetre 31-24-es hazai előnnyel vonulhattak a csapatok. A mezőnyből elengedett kísérletek hatékonyságával továbbra is voltak problémák (27,5% a 27-tel szemben), viszont a remek lepattanózásunknak köszönhetően mi 40, míg a lettek csupán 30 alkalommal dobhattak kosárra.

A harmadik negyedben sem változott sokat a játék képe. A lettek ugyan egy alkalommal fel tudtak zárkózni három pontra, de az utolsó negyed előtt újra visszaállt a játék képéből adódóan megnyugtatónak tűnő kilencpontos (48-39) különbség.

Az utolsó negyed a szekszárdi irányító, Studer Ágnes ijesztően nagy esésével indult, de ez mintha feltüzelte volna a mieinket: tíz pont fölé hízott a különbség, a hajrába pedig már egészen komoly 58-44-es magyar előnnyel mehettek a csapatok. Innen már nem is volt kérdés, hogy második csoportmeccsét is megnyeri a magyar együttes, amely végül 66-51 arányban győzött.

Csapatunk legeredményesebbje tegnaphoz hasonlóan Gereben Lívia lett, aki 20-11-es dupla-duplát szállított, de kiemelendő csapattársa, Kiss Virág is, aki 8 pontja mellé 13 lepattanót kaparintott meg.