Kilenc góllal kikapott az Eb-címvédő női vízilabda-válogatott

KESZTHELYI Rita, női vízilabda
A júliusi Európa-bajnokságra címvédőként készülő magyar női vízilabda-válogatott kilenc góllal kikapott az Egyesült Államok olimpiai és világbajnok csapatától a Margitszigeten rendezett Vodafone Kupa harmadik, befejező fordulójában pénteken, így a második helyen zárta a tornát.

Bíró Attila együttese - amely szerdán a japánokat, csütörtökön pedig az ausztrálokat legyőzte - ezúttal alárendelt szerepet játszott a női póló mezőnyéből kiemelkedő amerikaiakkal szemben, akik már az elején 3-1-re elléptek a házigazdáktól. A nagyszünetig tovább növelték az előnyüket, s már 6-1 volt a javukra, amikor - a harmadik negyedben - a második magyar találat megszületett.

Keszthelyi Rita (b) és az amerikai Makenzie Fischer a női vízilabda Vodafone Kupa Magyarország-Egyesült Államok mérkőzésén a budapesti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában Forrás: MTI/Kovács Tamás

A befejező nyolc percben is csak egyetlen gólra volt képes a mind támadásban, mind védekezésben gyengélkedő hazai együttes, amely 12-3-ra maradt alul a sportágat a gyengébb nemnél évek óta uraló tengerentúli alakulattal szemben.

Eredmény:
Magyarország-Egyesült Államok 12-3 (3-1, 2-0, 3-1, 4-1)
a magyar góldobók: Csabai, Gurisatti, Szilágyi 1-1

A zárónap másik mérkőzésén:
Ausztrália-Japán 14-9 (3-3, 3-0, 5-2, 3-4)

csütörtökön játszották:
Magyarország-Ausztrália 9-8 (1-2, 3-2, 2-3, 3-1)
Egyesült Államok-Japán 18-6 (4-1, 5-2, 5-2, 4-1)

szerdán játszották:
Magyarország-Japán 20-8 (6-1, 6-5, 5-2, 3-0)
Egyesült Államok-Ausztrália 14-4 (1-0, 6-0, 4-2, 3-2)

A Vodafone Kupa végeredménye: 1. Egyesült Államok, 2. Magyarország, 3. Ausztrália, 4. Japán