A hajrában bukta el a MOL-Pick Szeged a szkopjei üldözőversenyt

A MOL-Pick Szeged 57 percen át tartotta a lépést a címvédő macedón HC Vardar otthonában, végül azonban négy góllal, 34-30-ra kikapott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában. A szegediek két remek átlövőjük nélkül is remek meccset játszottak, a hajrában azonban hiába volt labdájuk az egyenlítéshez, két eladott labda megpecsételte a sorsukat.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 12. forduló:
HC Vardar–MOL-Pick Szeged 34-30 (16-14)
a Szeged gólszerzői: Srsen 6, Källman 5, Zsitnyikov 5, Sigurmannsson 4, Bánhidi 3, Skube 3, Sostaric 2, Thiagus 2

Az A-csoport 5. helyén álló MOL-Pick Szeged vegyes előjelekkel várhatta a címvédő és a csoportot vezető Vardar elleni idegenbeli BL-mérkőzést:

a Rhein-Neckar Löwen elleni németországi bravúrgyőzelem (37-35) és negyedik körben a macedónok ellen elért hazai döntetlen optimizmusra adhatott okot,

a válogatott jobbátlövő, Balogh Zsolt és a remek balátlövő Szergej Gorbok hiánya azonban komoly érvágást jelentett.

Juan Carlos Pastor, a Pick vezetőedzője nem kertelt, amikor a meccs előtt azt mondta, hogy a Vardarban véd a világ legjobb kapusa (Sterbik Árpád), a mezőnyben pedig ugyancsak világklasszisok játszanak, mint a horvát Luka Cindric, Ivan Cupic és Igor Karacic trió - és még sokan mások, tesszük hozzá.

Szkopje, 2018. február 18. Mario Sostaric, a MOL-Pick Szeged játékosa (b) és Sterbik Árpád, a Vardar Szkopje kapusa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában Szkopjéban 2018. február 18-án. (MTI/EPA/Georgi Licovszki) Forrás: MTI/EPA/Georgi Licovszki

A Szeged a Löwen ellen remeklő Ivan Srsen játéka mellett, Mario Sostaric és Stas Skube és a már teljesen felépült magyar válogatott beállós, Bánhidi Bence játékára építhetett.

Két gyors hazai gól után Mario Sostaric szerezte az első szegedi gólt, és a jól működő szegedi védekezés, Sierra védései - sőt bravúrjai -, illetve Thiagus Petrus labdaszerzéseiből vezetett lerohanások után az ötödik percben a 4-3-ra vezetett a magyar csapat. Hazai oldalon Sterbik bemutatott egy-két védést, elől pedig Gyibirov mellett Cindric volt igen aktív, de nem tudták leszakítani a Szegedet. A Tisza-partiak Thiagus kiállítását is lehozták 1-2-vel,

és ezúttal is meglőtték a kínai figurás gólt,

most Ivan Srsen volt a befejező ember (13-13). A Vardar csak fél perccel a félidő vége előtt tudott újra két góllal vezetni (16-14), amire addig először és utoljára 3-1-nél volt példa.

A második félidőt 3-1-el indította a Vardar, és az addigi szoros állásból rögtön ijesztően nagyra nőtt a különbség (19-15). A 36. percben Gyibirov kiállítása után először került emberelőnybe a Szeged, és vissza is jött két gólra, de a Sterbiket váltó Strahinja Milic bravúrjaival, és az egyre jobban játékba lendülő Cindric góljaival tudtak tartották az előnyt a macedónok -

az utolsó negyedórának 25-22-es hazai vezetéssel indultak neki a felek.

Sőt, két perccel később Thiagus ki is egyenlíthetett volna, de Milicbe lőtte a ziccert.

A szegedi kapu előtt nem bírt a védelem az 50. percben kilenc gólnál tartó Gyibirovval, magyar oldalon viszont Sigurmannsson és Zsitnyikov tartotta a lépést: az izlandi elképesztő hidegvérrel lőtte be a heteseket, míg az orosz átlövésből és betörés után is eredményes volt, így öt perccel a vége előtt csak egyetlen gól volt a hátrány (30-29).

Szkopje, 2018. február 18. Bánhidi Bence, a MOL-Pick Szeged (j) és Dainis Kristopans, a Vardar Szkopje játékosa (k) a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában Szkopjéban 2018. február 18-án. (MTI/EPA/Georgi Licovszki) Forrás: MTI/EPA/Georgi Licovszki

Juan Carlos Pastor mester három perccel a lefújás előtt megkockáztatta a hét a hat elleni támadójátékot, és PIcknek volt is labdája az egyenlítéshez, de az egy percen belül kapott két üres kapus gól megpecsételte a Szeged sorsát.

A magyar csapat így maradt a tabella 5. helyén, a Vardar pedig minden bizonnyal behúzza a csoportelsőséget, és egyből a negyeddöntőbe jut.