A németek ismét 25-25-ös döntetlent játszottak a kézi Eb-n

Németország
Uwe Gensheimer (L) and Philipp Weber (R) of Germany look on at the end of the preliminary round group C match of the Men's 2018 EHF European Handball Championship between Germany and Macedonia in Zagreb on January 17, 2018. / AFP PHOTO / STR
A címvédő német válogatott 25-25-ös döntetlent játszott a macedón csapattal szerdán a horvátországi Európa-bajnokság csoportkörének harmadik, utolsó fordulójában Zágrábban.

A macedónok kezdtek jobban, három góllal is vezettek (6-3), és bár a címvédő ezután egy 6-1-es sorozattal fordított, a szünetben is csak egy gól volt a különbség.

A második felvonás során felváltva vezettek a csapatok, s a végig rendkívül szoros összecsapás pontosztozkodással zárult. A németek egymás után második meccsükön játszottak 25-25-öt, és csoportmásodikként jutottak a középdöntőbe.

A Telekom Veszprém macedón balszélsője, Dejan Manaszkov hét lövésből öt gólt szerzett, az Orosházán kézilabdázó Nikola Markoszki nem volt eredményes.