A Fehérvár AV19 hosszabbítás után 4-3-ra nyert a KHL Medvescak Zagreb vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

Rosszul kezdődött a szezon a fehérváriak számára, miután a pénteki nyitófordulóban otthon kaptak ki 9-1-re az AV Vienna Capitalstól. A folytatásban ahhoz a Medvescakhoz látogattak, amely a világ második legerősebbnek tartott bajnokságából, a KHL-ből tért vissza az EBEL-be.

A vasárnapi összecsapás rendes játékidejében a vendégek háromszor jutottak egygólos előnyhöz - kétszer az első, harmadszor a harmadik felvonásban -, de a házigazdák egyenlíteni tudtak, legutóbb az 57. percben. Így jöhetett a ráadás, amelynek negyedik percében David Gilbert győztes gólt szerzett.

KHL Medvescak Zagreb (horvát)-Fehérvár AV19 3-4 (1-2, 0-0, 2-1, 0-1) - hosszabbítás után
a Fehérvár gólszerzői: Sárpátki (5.), Szabó K. (9.), Vincze P. (46.), Gilbert (64.)