Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Az Európa Liga sorozat egyik legnagyobb esélyesként számon tartott AC Milan nem bírt az AEK Athénnal a San Siróban, az angol bajnokságban gyengélkedő Everton a Lyontól kapott ki 2-1-re a Goodison Parkban, míg a Szalai Ádámot foglalkoztató Hoffenheim magabiztos 3-1-es győzelmet aratott a török Basaksehir fölött a csoportkör 3. fordulójában.

Az E csoportban a Premier League 16. helyén álló Everton fogadta a francia Olympique Lyont. A mérkőzés alaphangját már az 5. percben megadták a vendégek, amikor a baloldalon felfutó Bas Nijhuis tizenegyest harcolt ki Mason Holgate elkésett belépője után. A labda mögé a csapatkapitány Nabil Fekir állt, és higgadtan a bal alsó sarokba lőtt (0-1).

A Lyon játékosa az idei szezonban 12 mérkőzésen 12 találatban volt benne (8 góllal és négy gólpasszal).

A folytatásban az angolok derekasan próbálkoztak. Az egyenlítés a 69. percben jött össze, amikor az izlandi Gylfi Sigurdsson szabadrúgására a csapatkapitány Ashley Williams érkezett, és nagy erővel a bal felső sarokba fejelt (1-1).

Sokáig azonban nem örülhettek, ugyanis a 75. percben a Lyon ismét megszerezte a vezetést. Maxwel Cornet gyönyörű szólót mutatott be a jobb oldalon, majd a középre lőtt labdáját Bertrand Traoré sarkazta be a rövid alsó sarokba (1-2).

A csoport másik mérkőzésén az Atalanta könnyed győzelmet aratott a ciprusi Apollon Limassol ellen. Győzelmével a Lyon öt ponttal második helyen áll a hétpontos Atalanta mögött. Az Everton három mérkőzés után egy döntetlennel és két vereséggel utolsó a kvartettben.

E csoport:
Atalanta (olasz)-Apollon (ciprusi) 3-1 (1-0)
Everton (angol)-Olympique Lyon (francia) 1-2 (0-1)

V

Az eddig hibátlan Dinamo Kijev döntetlent ért el hazai pályán. A Kádár Tamást foglalkoztató ukrán együttes a Young Boys gárdájával 2-2-t játszott. A magyar válogatott védő végigjátszotta a mérkőzést.

A Szalai Ádámot sérülés miatt nélkülöző Hoffenheim gól nélküli első félidőt követően is biztosan nyert a török Basaksehir ellen otthon. A német együttes két vereség után először szerzett pontokat.

A harmadik kört követően így négy csapat maradt százszázalékos: a román FCSB, az angol Arsenal, az olasz SS Lazio és az orosz Zenit.

A csoport:
Villarreal (spanyol)-Slavia Praha (cseh) 2-2 (2-2)
FC Asztana (kazah) - Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 4-0 (2-0)

B csoport:
Dinamo Kijev (ukrán)-Young Boys (svájci) 2-2 (1-2)

C csoport:
Hoffenheim (német)-Basaksehir (török) 3-1 (0-0)
Braga (portugál)-Ludogorec (bolgár) 0-2 (0-1)

D csoport:
Austria Wien (osztrák)-Rijeka (horvát) 1-3 (0-2)

F csoport:
Zlín (cseh)-FC Köbenhavn (dán) 1-1 (1-1)
Sheriff Tiraspol (moldovai)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 1-1 (1-1)

V

Dárdaiék számára véget ért az Európa Liga?

A Dárdai Pál vezette Hertha BSC továbbra is nyeretlen az Európa Ligában, miután a J csoport 3. fordulójában 2-1-re kikapott az ukrán Zorja Luhanszk vendégeként, Lvivben. Dárdai Pál csapata nyolc mérkőzésen csak kilenc pontot szerzett a Bundesligában, így az utóbbi két szezon meglepetéscsapata most csak a 13.