Az olimpiai hetedik helyezett diszkoszvető, Kővágó Zoltán a harmadik lett az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat lausanne-i viadalán, csütörtökön. A verseny honlapja szerint a számot a belga Philip Milanov nyerte.

Az olimpia dobogósainak ezúttal nem ment jól: a Rióban aranyérmes német Christoph Harting most negyedik, az ezüstérmes lengyel Piotr Malachowski hatodik, a bronzérmes német Daniel Jasinski pedig a kilencedik volt.

Az olimpiai bronzérmes súlylökő, Márton Anita az ötödik helyen végzett. A verseny honlapja szerint a számot a pekingi és londoni ötkarikás játékokon aranyérmes új-zélandi Valerie Adams nyerte utolsó, hatodik kísérletével (19,94 méter) a riói olimpiai bajnok amerikai Michelle Carter (19,49) előtt.

Az Európa-bajnoki második Baji Balázs is az ötödik helyen végzett 110 gáton, a számot az olimpiai ezüstérmes spanyol Orlando Ortga nyerte a riói bajnok jamaicai Omar McLeod előtt egy századmásodperccel. A harmadik - akárcsak az ötkarikás játékokon - a francia Dimitri Bascou lett.