A magyarok az éremtábla élén

Kovács Sarolta, öttusa
Budapest, 2015. július 26. A győztes Kovács Sarolta, a Volán Fehérvár versenyzője az öttusa országos bajnokság lövészet-futás kombinációs számában a Budapesti Honvéd Sportegyesület (BHSE) Dózsa György úti sporttelepén, Budapesten 2015. július 26-án. MTI Fotó: Bruzák Noémi
A tizedik helyen végzett az Alekszejev Tamara, Málits István páros vegyes váltóban a moszkvai öttusa-világbajnokság zárónapján. Az éremtáblázat élén így is a magyarok végeztek.

A magyarok a 2x100 métert 2:06.14 perc alatt úszták le, ezzel a 21. helyen álltak a 23 kettőst felvonultató mezőnyben. Vívásban viszont a nyolcadik-kilencedik eredményt érték el 23 győzelemmel és 21 vereséggel, így összesítésben felzárkóztak a 12. pozícióba. Lovaglásban tovább javítottak helyzetükön, mivel a hetedik legjobb teljesítményt nyújtva a lehetséges 300 pontból 286-ot szereztek.

A lövészetekkel megszakított 4x800 méteres futást kilencedikként kezdhették meg - a közvetlen élcsoporthoz képest jelentős hátránnyal -, és végül egy helyet visszacsúszva fejezték be a versenyt. Az aranyérmet az orosz páros szerezte meg.

Kovács Sarolta egyesben és csapatban is nyert Moszkvában Forrás: MTI/Bruzák Noémi

Az élen végeztek a magyarok az öttusa-vb éremtábláján, mivel egyedüliként tudtak két aranyat szerezni. Győzött a női versenyben Kovács Sarolta egyéniben, illetve csapatban Földházi Zsófiával és Alekszejev Tamarával.

Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapjáról):
vegyes váltó, világbajnok:
Oroszország (Donata Rimsaite, Alekszandr Leszun) 1509 pont
2. Kína (Csan Hsziao-an, Han Csia-hao) 1488
3. Fehéroroszország (Anasztaszija Prokopenk, Ilja Palazkov) 1474
...10. Magyarország (Alekszejev Tamara, Málits István) 1434 (úszás: 2:06.14 perc/322 pont, vívás: 23 győzelem/21 vereség/212 pont, lovaglás: 286 pont, lövészet-futás: 11:26.42 perc/614 pont)