Új világrekord született, villámgyorsan rakták ki a Rubik-kockát - videó

Bűvös-kocka, kocka, Rubik-kocka, Rubik Ernő
Bangalor, 2019. május 6. Rubik-kockák megfelelően forgatott oldalaiból raknak ki tigrisfejet ábrázoló mozaikot az indiai Bangalorban 2019. május 5-én. A 228 x 171 centiméteres tigrisportrét 1200 Rubik-kockából alkották meg, hogy felhívják a figyelmet a nagyragadozó faj veszélyeztetett voltára. Az esemény egyben kísérlet is volt a legtöbb Rubik-kockából kirakott mozaik világcsúcsának megdöntésére. MTI/EPA/Dzsagadis Nv
Vágólapra másolva!
A 21 éves Max Park 3,13 másodperc alatt rakta ki a klasszikus Rubik-kockát az amerikai Kalifornia államban rendezett versenyen, ezzel bekerült a Guinness Rekordok Könyvébe - számolt be róla a The Guardian című brit lap hírportálja pénteken.
Vágólapra másolva!

Max Park először 15 évesen lett a Rubik-kocka kirakásának világbajnoka, az azóta eltelt években pedig sorozatosan gyűjtötte a bajnoki címeket a más és más fajta Rubik-kockák leggyorsabb kirakásáért.

A kaliforniai Long Beachben hétvégén megrendezett eseményen Park a kínai Jü-seng Tu által 2018-ban felállított, 3,47 másodperces rekordot döntötte meg.

Schwan Park, Max édesapja a Guinness Rekordok Könyvének nyilatkozva elmondta, hogy mikor meglátták az eredményt, mindenki megdöbbent.

Hozzátette, a rekord a klasszikus háromszor hármas Rubik-kocka-kirakás világában a "krémek krémjének" számít, így nagy öröm számukra, hogy fia bajnoki sikerei a négyszer négyes, az ötször ötös, a hatszor hatos és a hétszer hetes bajnoki címek mellett most ezzel is tovább bővültek.

A világbajnok amerikai először a Netflix által 2020-ban bemutatott The Speed Cubers című dokumentumfilmből lett közismert a Rubik-kocka rajongók között.

A filmben együtt szerepelt versenytársával és barátjával, az ausztrál világbajnok Feliks Zemdegsszel, aki szintén számos kategória nyertese volt már. A két fiatalember már évekkel ezelőtt, a 2017-ben Párizsban megrendezett 9. Rubik-kocka világbajnokságon is egymás ellen versenyzett.

Park ekkor alig 15 évesen vett részt az eseményen, ahonnan világbajnoki címmel tért haza.

Park édesapja a Netflix dokumentumfilmjében beszámolt róla, hogy fia kétéves volt, amikor autizmussal diagnosztizálták. Szülei ezután számos úton próbálták fejleszteni a fiú finommotorikus készségeit, és a Rubik-kocka tűnt a legjobb választásnak: nemcsak a játék terápiás jellege miatt, hanem a versenyek adta helyzetekben Max szociális készségeit is jól tudták fejleszteni.

A "ne gondolkodj, csak rakd ki" mottó vezérelte fiatal immár a Rubik-kocka hivatalos nagyköveti címét is viseli.