Az Iszlám Állam kiképzőtáborát bombázta a francia légierő

-
Bevetésre induló francia Rafale vadászgép
Vágólapra másolva!
Az orosz légicsapások 80-90 százaléka nem az Iszlám Állam dzsihadista szervezetet célozza, hanem elsősorban Bassár el-Aszad szíriai elnök védelmére szolgál - hangoztatta pénteken a francia védelmi miniszter. Jean-Yves Le Drian bejelentette, hogy Franciaország péntekre virradó éjjel végrehajtotta a második légicsapás-sorozatot az Iszlám Állam ellen Rakkában.
Vágólapra másolva!

A Rafale vadászgépek egy kiképzőtáborra dobtak bombákat. A célpontokat elérték - jelezte Jean-Yves Le Drian az Europe1 francia kereskedelmi rádióban. "Lesznek további csapások is azon helyek ellen, ahol az Iszlám Állam szervezkedik ellenünk" - tette hozzá. A két Rafale az Egyesült Arab Emírségekből szállt fel több kísérő géppel, és ismét az Iszlám Állam egyik kiképzőközpontját célozták Rakkában, hasonlóan a szeptember 27-én végrehajtott első francia légicsapásokhoz.

Bevetésre induló francia Rafale vadászgép Forrás: AFP/ECPAD/EMA/ARMEE de L'AIR

Franciaország ellensége az Iszlám Állam

"Tudjuk, hogy Szíriában, elsősorban Rakka környékén, külön kiképzőközpontok vannak külföldi harcosok számára, akiknek nem az a feladata, hogy az Iszlám Állam soraiban harcoljanak, hanem az, hogy visszajöjjenek Franciaországba, Európába merényleteket végrehajtani" - hívta fel a figyelmet a tárcavezető. Jean-Yves Le Drian emlékeztetett arra, hogy "Franciaország ellensége az Iszlám Állam", Oroszországot pedig azzal vádolta, hogy légicsapásainak 80-90 százaléka nem a dzsihádista szervezetet célozza, hanem a szíriai rezsim védelmére szolgál.

- mondta a védelmi miniszter.

Kockázatos műveletek

Az Egyesült Államok által vezetett koalíció repülőgépei a szeptember 30-án kezdődött orosz beavatkozás óta egyre sűrűbb légtérben mozognak. Az incidensek kockázata fokozatosan nő, jóllehet az oroszok főleg az ország északi és nyugati részén bombáznak. "Megvan az incidensek kockázata. Példa erre az, hogy egy orosz vadászgép megsértette a török légteret. Nagyon óvatosnak kell lenni" - hangsúlyozta a miniszter. "El kell kerülni minden ilyen mechanizmust, legyen az szándékos vagy véletlen, és minden szereplőnek nagy felelősséggel kell fellépnie" - vélte Jean-Yves le Drian.

Pajzsként használt civilek

A francia miniszter megerősítette, hogy az Iszlám Állam pajzsként használja a civil lakosságot Irakban és Szíriában is, s ez megnehezíti a hadműveleteket és a célpontok kiválasztását. "Az Iszlám Állam úgy szerveződik, hogy a gyerekek, a nők, a civilek a frontvonalban legyenek. A vezetők elbújnak az iskolákban, a mecsetekben, a kórházakban, ami a koalíció feladatát megnehezíti, mert nem szeretnénk járulékos áldozatokat szedni" - mondta a védelmi miniszter.