Soha nem láthattuk így a római Colosseumot

colosseum
A rómaiak által többek között a Colosseum építésénél használt technológia újra felfedezése hasznos lesz a modern építőipar számára is
Vágólapra másolva!
Az állványok eltávolítása zajlik a római Colosseumnál, ahol véget ért a külső falak megtisztítása. A restaurált műemléket április elején avatják fel. 
Vágólapra másolva!

Több mint 24 ezer négyzetméter állványtól szabadítják meg az ókori amfiteátrumot a helyreállítás első három éve után. Az amfiteátrum külső falgyűrűjét teljesen megtisztították az évtizedek alatt rárakódott szennyeződésektől. A Colosseum visszanyerte eredeti sárgás-fehéres színét, amelyet az építéséhez használt mészkőféle, a travertínó ad neki.

Első fázisban a külső falakat restaurálták és tisztították meg Forrás: Origo

A restaurálás 2013 júliusában kezdődött. A többek között a Tod's márkáról ismert Diego Della Valle

olasz vállalkozó 25 millió euróval (több mint 7,5 milliárd forinttal) finanszírozta

az ókori műemlék helyreállítását. Első fázisban a külső falakat restaurálták és tisztították meg: az aprólékos munkában huszonöt régész, nyolc kőműves és tucatnyi állványépítő vett részt. Az állványok teljesen befedték a néhány helyen ötvenkét méter magas falakat.

A Colosseum megtisztításának befejezését eredetileg márciusra tervezték, a munkálatokkal azonban egy hónap késésben vannak. A következő lépés az építményt övező rácsok és kapuk átépítése lesz, a tervek között szerepel egy információs központ felállítása az amfiteátrum előtti téren, az aréna alatti termek és folyosók restaurálása, valamint a Colosseum új világítása is.

A teljes helyreállítás 2018-ra készülhet el.

A Colosseum tavaly 6,6 millió látogatóval a világ második leglátogatottabb régészeti helyszíne volt a kínai Nagy Fal mögött.