Új pályázat fiatal íróknak és színházi szakembereknek

Vágólapra másolva!
Újabb pályázatokat hirdetett meg a Kárpát-medencei Tehetséggondozó Nonprofit Kft. és az Előretolt Helyőrség Íróakadémia.
Vágólapra másolva!

Az Előretolt Helyőrség Íróakadémia a korábbi évekhez hasonlóan 2018-ban is meghirdeti pályázatát fiatal íróknak és költőknek. A 2018-as projektévben összesen 15 pályakezdő alkotó kaphat anyagi támogatást. Az Íróakadémia rendkívüli tanulási, továbbképzési lehetőségeket biztosít a pályázat nyerteseinek, ezek mellett pedig műhelymunka lehetőségét és korszerű önmenedzselési módszerek elsajátítását is. Olyan,

18 és 25 év közötti pályakezdő tehetségek jelentkezését várják,

akik még nem rendelkeznek önálló szépirodalmi kötettel, de már fel tudnak mutatni tehetségüket bizonyító írásműveket. A pályázat nyerteseivel a Kárpát-medencei Tehetséggondozó Nonprofit Kft. (KMTG) 1 évre szóló, további 1+1 évre meghosszabbítható szerződést köt, havi bruttó 120 ezer forint erejéig terjedő tanulmányi ösztöndíjjal. A KMTG továbbá

elősegíti a szerzők arra érdemes műveinek megjelentetését,

író-olvasó találkozók szervezéséről és médiajelenlétről gondoskodik, valamint szakmai érdekképviseletet is nyújt. Az Íróakadémia több korábbi pályakezdője épp a szervezettől kapta meg a lehetőséget arra, hogy önálló kötettel lépjen a műértő közönség elé. A KMTG gondozásában, az Enumeráció debütsorozatban jelent meg például Dezső Katalin Akiket hazavártak és Pejin Lea Nyugati csiga körfűrésszel álmodik című verseskötete 2017 végén, és idén áprilisban pedig megjelenik Pataki Tamás Murokffyban vérré válik az abszint, és lóvá teszi az ördögöt című regénye.

Az Íróakadémia első ízben hirdeti meg Színházi Műhely elnevezésű projektjének pályázatait. A pályázat futamideje alatt 6 fő kaphat anyagi támogatást, és juthat a fentebb, az irodalmi pályázatnál is felsorolt lehetőségekhez. A Színházi Műhelybe egyaránt várják mentorok – azaz haladók – és pályakezdők jelentkezését. A szakmai műhely mentorai közé olyan színházelméleti szakemberek és drámaírók jelentkezhetnek, akik

a pályázati év végéig nem töltik be a 40. életévüket, és még nem rendelkeznek állami művészeti középdíjjal.

A szakmai-alkotói továbbfejlődés segítésén túl a KMTG célja olyan mentorok képzése, akik a Színházi Műhely oktatói mellett részt vesznek a fiatal tehetségek tanításában. A pályázat nyerteseivel a KMTG 1 évre szóló, további 1+1 évre meghosszabbítható szerződést köt, havi bruttó 180 ezer forint erejéig.

A Színházi Műhely a pályakezdők számára is nyitott: olyan 18 és 25 év közötti fiatal tehetségek jelentkezését várják, akik már fel tudnak mutatni tehetségüket bizonyító írásműveket. A pályázat nyerteseinek a KMTG 1 évre szóló, további 1+1 évre meghosszabbítható tanulmányi ösztöndíjat ítél meg, havi bruttó 120 ezer forint erejéig, mellyel az oktatásban való részvétel feltételeit biztosítja.

A pályázatok beadásának határideje egységesen 2018. május 15. éjfél. Az irodalmi pályázatról itt, a szlínháziról pedig itt tudhat meg többet.