Szánthó Miklós: Magyarország iránytű lehet a nemzetközi konzervatív együttműködésben

Szánthó Miklós, alapjogokért központ igazgató
Vágólapra másolva!
Az európai uniós tagság Magyarországnak érdeke - hangsúlyozta Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ igazgatója a Conservative Partnership Institute és a Counterpoint Institute közös rendezvényén Washingtonban kedden.
Vágólapra másolva!

A jogász-szakember felhívta a figyelmet arra, hogy világos érdekek támasztják alá a magyar uniós tagságot, ami nem lehet önmagáért való, ahogy azt a balliberális oldalon gyakran hangoztatják.
Szánthó Miklós az ukrajnai háborúval és Oroszországgal kapcsolatban hangsúlyozta, minden vitán felül áll, hogy

Oroszország agressziót követett el, megsértette Ukrajna szuverenitását, ugyanakkor a szankciós politika elhibázott.

Az amerikai hallgatóság figyelmét, a szankciók hatására utalva, arra hívta fel, hogy az Egyesült Államok érdekeit sem szolgálja az, ha Oroszországot leválasztják Európáról és Kína felé tolják.

Az "Isten, haza, család" hármasa olyan összekötő kapocs, amelyre az európai-amerikai, illetve magyar-amerikai együttműködés is alapozható - mondta Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ igazgatója Forrás: Origo

Szánthó Miklós a konzervatívok együttműködésével kapcsolatban az esemény után a közmédiának megerősítette, hogy az "Isten, haza, család" hármasa olyan összekötő kapocs, amelyre az európai-amerikai, illetve magyar-amerikai együttműködés is alapozható. Ebben pedig Magyarország egy iránytű lehet - tette hozzá.

Szánthó Miklós közölte, azon dolgoznak, hogy

idén is megrendezhessék az amerikai konzervatívok egyik legnagyobb eseményét, a CPAC-et (Conservative Political Action Conference) Magyarországon.

Shea Bradley-Farrell, a Counterpoint Institute igazgatója, a pódiumbeszélgetés moderátora a közmédiának adott interjúban Magyarország szerepét az ott vallott hagyományos konzervatív értékek miatt nevezte fontosnak. Olyan értékek ezek, amelyek a liberális baloldal állandó támadása alatt állnak - mondta, és megjegyezte, hogy sajátos módon azok az új eszmék, amelyeknek része az LMBTQ- és transzgender témák előtérbe helyezése, politikai programként előbb volt jelen az Európai Unióban, mint az Egyesült Államokban, ahol az Obama-adminisztráció karolta fel.

A Conservative Partnership Institute és a Counterpoint Institute washingtoni rendezvénye a "Konzervativizmus Európában és Magyarországon - miért számít az Egyesült Államokban?" címet viselte.