Kásler Miklós: A magyar diákok megállják a helyüket

KÁSLER Miklós
Budapest, 2021. november 5. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere a Szent Margit Kórház skill-laborjáról a minisztériumban tartott sajtótájékoztatón 2021. november 5-én. Az oktatóteremben 22 millió forint értékű, a betegellátáshoz szükséges beavatkozásokat modellező, az egészségügyi dolgozók tudásának fejlesztését szolgáló, modern technikai eszközt helyeztek el. MTI/Balogh Zoltán
Vágólapra másolva!
A magyar iskolákból kikerülő gyerekek megállják a helyüket a világban. Fontos az értékorientáltság, hogy tudják, hová tartoznak és tartsák a lépést a legújabb korok ismereteivel - mondta Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere hétfőn, amikor találkozott az Ifjú Tudósok című televíziós vetélkedő zsűritagjaival.
Vágólapra másolva!

A középiskolások számára első alkalommal, az Emmi felkérésére az Oktatási Hivatal szervezésében kiírt, biológia, kémia és történelem tantárgyból lezajlott versenysorozat szeptemberben volt, a döntőket az M5 kulturális csatornán közvetítették.

A hétfői találkozón a miniszter és a szakmai zsűrikben közreműködött pedagógusok, szakértők egyaránt sikeresnek értékelték az Ifjú Tudósok vetélkedőt.

- fogalmazta meg a műsor céljait Kásler Miklós. Hozzátette: szeretné, ha a közgondolkodás afelé mozdulna, hogy a tudás öröméért tudjunk élményt nyújtani másoknak, nem pedig ellenszolgáltatásért.

Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere Forrás: MTI/Balogh Zoltán

A történelem szakmai zsűrijében Szakály Sándor történész, Szabados György történész és Nánay Mihály, a Történelemoktatók Szakmai Egyesületének elnöke vett részt; a biológia szakmai zsűrijében Oláh Edit molekuláris genetikus, Kellermayer Miklós orvos, biofizikus és Solymoss Miklós, az Eötvös József Gimnázium tanára; a kémia szakmai zsűrijében pedig Viskolcz Béla egyetemi tanár, Gelencsér András akadémikus, levegőkémikus, valamint Zagyi Péter gimnáziumi tanár vett részt.

A találkozón a zsűritagok közül többen felvetették, hogy célszerű lenne jóval nagyobb publicitást biztosítani az Ifjú Tudósok versenysorozatnak, mert az népszerűsíti a tudományokat, kiválogatja a tehetségeket és motiválja a középiskolásokat. Szabados György megjegyezte: ilyen műsorokkal lehet vonzóvá tenni a minőséget és a tudást a 21. században.

A műsor feladatai érintették az emelt szintű érettségi teljes anyagát,

a vetélkedő első három helyezettjei a felsőoktatási felvételi eljárás során többletpontokat kapnak.

Az Ifjú Tudósok második évada fizika, magyar nyelv és irodalom, illetve informatika tantárgyból jelenleg zajlik.