Koronavírus-tesztelés közben lett rosszul egy nő, a Semmelweis Egyetem két hallgatója élesztette újra

rimóc, újraélesztés
Vágólapra másolva!
Önkéntes munkájuk során, PCR-mintavételezés közben hajtott végre sikeres újraélesztést a Semmelweis Egyetem két hallgatója a Nógrád megyei Rimócon. Az érintett beteg még a minta levétele előtt, egyik pillanatról a másikra lett rosszul, elvesztette az eszméletét, majd a keringése is leállt, de a két hallgató gyors beavatkozásának köszönhetően sikerült megmenteni az életét.
Vágólapra másolva!

Azt írja a Semmelweis.hu, hogy Pál Kinga Ágnes, az Általános Orvostudományi Kar (ÁOK) harmadéves és Kiss Karolina Aida, az Egészségtudományi Kar (ETK) elsőéves hallgatója az Országos Mentőszolgálat által szervezett országos szűrésben vett részt önkéntesként, ennek keretében érkeztek a Nógrád megyei Rimócon megadott címre PCR-mintát venni. A háznál röviden még beszéltek is a vizsgálat kérésének okáról az érintett középkorú nővel, aki egyik pillanatról a másikra lett rosszul, a minta levétele előtt. Elvesztette az eszméletét, majd a keringése is leállt, ezt észlelve pedig a két hallgató azonnal megkezdte az újraélesztését, amelyet felváltva végeztek a mentők kiérkezéséig, akiket rádión riasztottak. Tekintettel a COVID-fertőzés gyanújára és az előírásszerű védőfelszerelésre, mellkompressziót alkalmaztak.

– mondta Pál Kinga Ágnes, akinek tavaly november óta ez a nyolcadik hete, hogy részt vesz a járvány elleni védekezés keretében a PCR-szűrésekben. Az ÁOK harmadéves hallgatója kiemelte: az ő esetük is azt mutatja, hogy a sikeres újraélesztés a gyors cselekvésen múlik, ezért hasonló helyzet esetén mindenki mást is erre bíztat.

Forrás: semmelweis.hu

Kiss Karolina Aida az idei évben kezdte tanulmányait az ETK szülésznő szakirányán, és most először végzett újraélesztést. Mivel társa, Kinga már részt vett ilyen képzésben, az ő iránymutatásait követve járt el, és felváltva végezték a mellkaskompressziót, majd a mentők kiérkezése után is segítették az ellátást a csapat részeként.

– emelte ki. Az elsőéves hallgató november óta összességében szintén hét-nyolc hetet vett részt az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) által koordinált PCR-vizsgálatokban, valamint korábban a pedagógusszűrésben - olvasható az egyetem honlapján.