Azok járnak jól, akik elutasítják az ENSZ globális migrációs csomagját

illegális bevándorlók hajón érkeznek spanyolországba
Európába igyekvő afrikai illegális bevándorlók a Proactiva Open Arms spanyol nem kormányzati szervezet Open Arms hajójának a fedélzetén Barcelona kikötőjébe érkeznek 2018. július 4-én. Az Open Arms 60 migránst vett a fedélzetére Líbia partjai előtt, hogy Olaszországba vigye őket, de az olasz és később a máltai hatóságok sem engedték meg a kikötést, ezért Spanyolországba szállította utasait.
Vágólapra másolva!
A magyar kormány a jövőben is megvédi a magyar emberek és Magyarország biztonságát - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában.
Vágólapra másolva!

Szijjártó Péter az ENSZ globális migrációs csomagjával kapcsolatban hangsúlyozta: az Európai Unió esetében már bebizonyosodott, hogy

veszélyes az olyan migrációs politika, amelyet bárki meghívásként értelmezhet.

A miniszter szerint azok az országok járhatnak a legjobban, amelyek nem hajtják végre az ENSZ migrációt ösztönző, a biztonsági kockázatokat letagadó globális csomagját.

A tárcavezető nyilatkozatában megismételte, a jövő héten azt javasolja majd a magyar kormánynak, hogy lépjen ki a dokumentum "jóváhagyási fázisából", és

Magyarország ne tekintse magára nézve irányadónak a készülő döntést.

Európába igyekvő afrikai migránsok az Open Arms hajójának a fedélzetén Barcelona kikötőjébe érkeznek Forrás: MTI/AP/Olmo Calvo

Szijjártó Péter szerint ugyanis az ENSZ globális migrációs csomagjának alapkoncepciója

rendkívül veszélyes és elfogadhatatlan,

mert megpróbálja elhitetni, hogy a migráció alapvető emberi jog, és eközben egyáltalán nem foglalkozik azon emberek jogaival, akik egyszerűen a hazájukban akarnak békés, nyugodt körülmények között élni.

A miniszter emlékeztetett: az Egyesült Államok 2017 végén kilépett a tárgyalásokból, és Magyarország mellett vannak más elégedetlen országok, többen aggodalmukat, egyet nem értésüket fejezték ki. Példaként említette, hogy több távol-keleti ország, köztük Szingapúr, illetve Ausztrália is kritikát fogalmazott meg.

Az ENSZ 193 tagjának döntő többsége azonban a "kibocsátó országok" közé tartozik, ezért a szervezet afrikai, latin-amerikai, valamint a kis szigetországok támogatásával fogadhat el egy egyoldalú, kiegyensúlyozatlan és szélsőségesen migrációpárti dokumentumot - fejtette ki a tárcavezető.